עוד לפני שנה הכריזה מוזילה על תמיכתה במערכת ההפעלה Windows 8 עם התאמה לממשק המגע החדש. היא הייתה בין הראשונות לצאת בהכרזה, אבל עיכובים לא מעטים גרמו לה להוציא את הגרסה רק עכשיו. מוזילה הודיעה בטוויטר היום כי היא משיקה את גרסת הפיירפוקס לממשק המטרו (או הממשק המודרני)  וזמינה להורדה דרך ערוץ ה-Nightly, כך שלא מדובר בגרסה הסופית והרשמית ומיועדת לצורך פיתוח, אך ניתן בהחלט להתרשם מהממשק החדש.

עיצוב מותאם מגע
הממשק החדש הותאם גם למסכי המגע הגדולים ובראשם הטאבלטים. הוא מזכיר למדי את ממשק המגע הקיים בגרסת האנדרואיד של הדפדפן, וישנם מספר אלמנטים נוחים יותר לבעלי מסך מגע. כך נמצא את שורת החלונות הפתוחים עם תצוגה מקדימה בחלק העליון, מסך חיפוש ראשי עם מגוון מנועי החיפוש, חיפוש חכם בהיסטוריית הגלישה, שורת מועדפים ואתרים נפוצים המוצגים במראה הנוח יותר לשימוש במסך מגע.

עד אשר הגרסה הרשמית תגיע לדפדפן ייקח עוד זמן, ומגרסת Nightly הוא עובר לגרסת Beta לאחר מספר שבועות ורק אחרי כן הוא עובר לגרסה המלאה. כך שאם אתם משתוקקים לנסות דפדפן נוסף בממשק המטרו, זו האלטרנטיבה היחידה כרגע.

נציין שבמידה ואין ברשותכם Windows 8, תוכלו לבדוק את הגרסה החדשה על ידי התקנתה והרצת הפקודה firefox.exe -metrodesktop.

לעמוד ההורדה

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אני מתחנן בפני מיקרוסופט שתעשה שיהיה אפשר להשתמש בגרסאות מטרו של הדפדפנים בלי לעשות אותם ברירת מחדל
  זה מעצבן כלכך! שרוצים להוריד אפליקצייה בלי להיכנס ל "חנות" ולחפש חייבים להיכנס לאתר של החנות דרך אקספלורר מטרו ותהיה אפשרות לפתוח את הדף של האפליקצייה ב "חנות"

  יאלה לנסות 🙂
  האם אפשר לעדכן את גרסת ה Nightly במקום להורידה שוב?

  • מיקה

   יש לך טאבלט סורפס?

   • יוסיHD

    הייתי שמח אם היה לי טאבלט Windows 8 Pro
    יש לי Samsung Galaxy Tab1 10.1 Wi-Fi

    • יוסיHD

     טאבלט מעולה עדיין חייב לציין
     ורק לידע כללי- אני עדיין עם אנדרואיד 3.2 עם רוט (בלי שום שינוי שעשיתי עם הרוט) ובלי רום מקוסטם
     הוא עובד איטי בגלל טעויות שלי אבל זה לא קשור 😀

 • מייק

  יפה