כרטיסי הזיכרון הקטנים הם אחד מהחפיצים אשר נהנו מהמהפכה הטכנולוגית בשנים האחרונות וכמעט כל סמארטפון (אנדרואיד בעיקר) מצויד בחריץ הרחבה שכזה אשר מסייע לנו לשמור ולאחסן קבצים אישיים כמו תמונות וסרטוני וידאו.

טושיבה, אחת מהיצרניות של כרטיסי הזיכרון הציגה כרטיס microSD חדש, המממש לראשונה את תקן ה-UHS-II (או Ultra High Speed) המסוגל להגיע לביצועים גבוהים במיוחד. הכרטיס אשר זמין בנפחים של 32GB ו-64GB, הוא מסוג UHS Class 3 (בקיצור: U3) ומספק מהירות של עד 260 מגה בייט לשנייה בקריאה ו-240 מגה בייט לכתיבה (בגרסת 32GB).

הכרטיס משתמש במערכת קבצים מסוג exFAT המסוגלת לפעול ב-full Duplex בקצב של 1.56 ג'יגה ביט לשנייה לכל כיוון, זאת לעומת כרטיס ה-64 ג'יגה בייט המסוגל לספק כמחצית מהמהירות.

את הכרטיסים מייעדים בחברה בעיקר למצלמים וידאו באיכות גבוהה כדוגמת 4K: “צילום וידאו באיכות גבוהה דורש מהירות כתיבה מינימלית של 30 מגה בייט לשנייה”, אומרים בטושיבה. “זה אומר כי וידאו 4K או 2K, הזרמת וידאו חי וניגון וידאו יוכל להתבצע על מצלמות חדישות התומכות בתקן”. זה גם אומר כי מצלמות או מכשירי הסמארטפונים המצלמים ב-4K, יזדקקו לכרטיס מהיר כמו זה, אשר יקטין את זמן השמירה והעיבוד בין תמונה לתמונה.

טושיבה כבר החלה בהפצת הכרטיסים החדשים ליצרניות אולם את מחירם היא עדיין לא פרסמה. המתחרות כמו SanDisk וסמסונג וודאי לא נמצאות הרבה מאחור.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.