את מכשירי הטאבלים ההיברידים שהופכים למחשב נייד אנחנו כבר מכירים, בעיקר בזכות ה-Asus Transformer ואחרים, אך טושיבה (Toshiba) הציגה בתערוכת CES 2015 נייד נתיק עם מסך קטן במיוחד.

הטאבלט מכונה Satellite Click Mini והוא משמש כמחשב אישי לכל דבר עם מסך ניתק מסך בגודל של 8.9 אינץ' בלבד, גודל מסך שמזכיר לנו את ימי מחשבי הנטבוק (Netbook) הקטנים שהיו פופולריים לפני מספר שנים. הנייד החדש שוקל 999 גרם ובעובי של 10.9 מ"מ, 9.8 מהם שייכם למסך עצמו שיכול כאמור לשמש גם כטאבלט לאחר ניתוקו מהמקלדת.

הטאבלט ירוץ על חלונות 8.1 ומבוסס על מעבד ה-Atom Z3735F של אינטל (Intel) ומגיעים עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון עם כניסת microUSB וכן בחריץ SD להרחבת זיכרון. בחברה אומרים כי המחשב יכול לעבוד 16 שעות, ובמצב טאבלט הוא יכול עבוד עד 8 שעות ברציפות. הוא כולל בנוסף תקשורת WiFi ובלוטות' 4.0 וכן תמיכה בתצוגה אלחוטית דיגיטלית וכן מצלמה אחורית בעלת 5 מגה פיקסל ואילו הקדמית 2 מגה פיקסל. ומסך מסוג IPS ברזולוציה 1920×1200 ומשלב את טכנולוגיית ה-TruPen של חברת וואקום (Wacom) כדי לדמות כתיבה טבעית וחלקה על מסך המגע.

הוא יושק באירופה ברבעון הראשון של השנה במחיר של 299 יורו.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.