שבועות ספורים לאחר שהוריד מהרשת אתרים שסיפקו קישורי תכנים עבור קודי, ארגון זיר"ה (זכויות היוצרים באינטרנט) ממשיך במלחמתו נגד הפירטיות באינטרנט. הפעם מדובר בתביעות כנגד אתרים ובעלי האתרים המפיצים קבצי כתוביות בעברית עבור סדרות וסרטים.

אחד האתרים המרכזיים והגדולים בתחום הזה הוא טורק (TOREC), שבעליו הסתתרו תחת שמות בדויים וניהלו חשבונות שאליהם הזרימו אלפי שקלים בחודש, לפי טענת התובעים, שנגבו כדמי מנוי ממשתמשים. לפני כחודש, בסיום חקירה אינטנסיבית, הגיש ארגון זיר"ה תביעה, ומיד לאחר הגשת התביעה נסגר האתר במסגרת הסכם פשרה הכולל פיצוי כספי לבעלי הזכויות בסך עשרות אלפי שקלים, צו מניעה קבוע כנגד בעל האתר וארבעת שמות המתחם ששימשו את האתר הועברו לבעלות ושליטת זיר"ה, ביניהם:www.torec.net, www.torec.pw, www.torecx.net ו-www.טורק.net. משתמשים שיגלשו לאחת הכתובות הללו יתקלו בהודעה הבאה:

לפי הארגון, תרגומים המופצים כתוסף לתכנים פירטיים מהווים כשלעצמם הפרת זכות יוצרים בתכני הטלוויזיה והקולנוע שאליהם הם מתווספים. מעבר לכך, מדובר במרכיב המבסס את הדומיננטיות והאטרקטיביות של תכנים מפרים המופצים באמצעות תוכנות חילופי קבצים וטכנולוגיות מפרות אחרות.

"סגירת האתר Torec מהווה שלב נוסף במאבק בפירטיות. זיר"ה ממשיכה במאבק באתרי התרגום הפירטיים, המתרגמים הפירטיים ומפיצי קודי הכוללים הרחבות מפרות זכויות", נסמר מארגון זיר"ה.

 • אשר שושני

  חחחחל סתם נילחמים בתחנות רוח
  בימקום ליתקדם עם התכנולוגיה. יש בידיוק את אותם אתרים בקטובות חדשות בדרק נט כבר יותר מי3 שנים. כוחם עברו לשם למה אתם חושבים שלא ניתן לימצו אתרים כמו wnet אוגריש וחדומה הכול בדרק נט
  נירה אותכם סוגרים. שם אתר אחד. אתם רק סוגרים אתרים באיטרנט של הזקנים הכול קים שם מיזמן ובחינם

 • Coverptech

  במשך שנים בעלי הזכויות בישראל ישבו על האחוריים שלהם, ולא טרחו להתקדם עם הזמנים. לא טרחו לתת אפשרויות דיגיטליות שוות לצריכת תוכן, וקשרו קשר כדי למכור לנו מנויים לשירותים יקרים (ע"ע YES ו HOT). איפה היו בעלי הזכויות עם אפשרויות צריכת מוזיקה בסטרימינג? איפה הן היו בהשכרת סרטים/סדרות/מנויים רלוונטיים בישראל? הן לא היו ולא ניסו.

  עכשיו הן צועקות "חמס", וטוענות שהציבור רק רוצה להוריד פיראטית ולא מעוניין לתמוך בתכנים והיוצרים – אבל הן, החברות ובעלי הזכויות, הביאו אותנו למצב הזה, ויש להן להלין רק על עצמן.

 • אבשלום צרלי כהן

  דון קישוטים.הענין היחיד שמי שצרך את התוכן מין הסתם דווקא כן מחזיק YES או HOT בבית.אבל מה שהוט ויאס מביאים לא מספק.סדרוץת נסוטלגיה מובילות בעולם לא קיבלו שום יצוג לפלח האוכלסיה ואתרי התירגום היוו מוצר משלים…הינה רשימה של סדרות שעשרות שנים לא זכו לשידור חוזר יעיל והיו בעלי ריטינג של מילארדי אנשים ברחבי העולם חלקם היגעו לשידורים בכמות ארצות תלת סיפרתית.
  ספינת האהבה.משהו מטפל בך.בני היל.מפגשים מהסוג השלישי.בית דין לילי.האסיר..חופשי על הבר מעל עונה 4.מרפי בראון.על טעם ועל ריח(שקיבלה שידור לראשונה אחרי 30 או 40 שנה)ונקטע עם עלית השידור הציבורי של כאן..יופי של רפורמה תודה לך בנימין נתניהו שהרסת את השידור החוזר.נמשיך עם תלת רגל(2 עונות)?מי הבוס.סמנתה הו.לוסי אהובתי. והינה קצה המזלג כשכל פרק מתורגם מגיע לאתר כתוביות זה שימחה אדירה..ולא אנחנו כן משלמים ליאס ולהוט אבל הן מזניחים את הקהל ששם זכה לתרגומים לסדרות של פעם שבארץ פשוט זנוחים ולאנשים שלא סופרים אותם.אז כן הם רובין הודים ולא הם לא גורמים נזקים לרוב.למעש אני יעלה שאלה ממש חשובה דוקטור הו עונה 10 משודרת עכשיו ברחבי העולם עונה 10 כבר כמעט את רוב העונה..למה אין בארץ אף פרק בשידורים .מה אין להם כסף.בולשיט.הם פשוט מזלזלעם בקהל שכן משלם להם כסף

 • רינתוש

  יום עצוב…. מרגיז!

 • עזרא

  מה זכויות יוצרים פה? הכתוביות לרוב הם לסדרות וסרטים מחול ולא לסדרות המפגרות של ישראל אז אין פה שום הפרה של תוכן ישראלי. שיסתמו כבר זה כבר עובר כל גבול.

  • בלו

   הפרת הזכויות היא שישנו גוף שמשלם על התוכן הרבה כסף וזה כולל את הזכות לתרגם את התוכן. וכשמישהו אחר עושה זאת, בחינם או לא, זו בעצם ״הפרת זכויות נגזרת״ – שכן גם הזכות לתרגם את היצירה שמורה למי שרכש אותה.

 • Leopold Uri Sher

  ניחא, אם היו נלחמים למען זכויות היוצרים. זיר"א ודומיו, נלחמים למען המשך העושק של הצרכנים והיוצרים בישראל, לטובת התאגידים החזיריים, דוגמת יס והוט (אפילו בשם של החברה, אין יומרה להיות משהו יצירתי, ישראלי, עברי, יהודי…" הוט", "יס" – כאילו רק החיקוי יתאים לקהל המטומטם ממנו נגזור עוד ועוד מיליונים). ל היוצרים, אינם מרוויחים דבר ממלחמה זו. אין לשלמה ארצי שום מחסור מחד ושום רווח מאידך, מכך, שמחייבים אותנו להתחבר לעשרות ערוצים, בלי חופש לבחור ולשלם לפי צפייה, לדוגמה. אין לשרית חדד מהעבר השני שום מחסור ושום הצדקה ממלחמתם של זיר"א בחופש שלנו. והחופש כוחו גדול מהגרידיות. סופו שינצח. כשינצח, את מלוא המחיר נתבע מהארגונים החזיריים דוגמת יס, הוט, זיר"א וכו'.

 • Eithan

  זה לא כבר עבירה להוריד את האתר הזה? הוא לא הפר שום חוק!

 • Yossi Cohen

  פשוט WTF????
  איך הם יכולים לסגור אתר שמאחסן קבצי טקסט שאנשים יצרו?
  זכותם לגבות תרומות מאנשים שכן התוכן היה בחינם!
  אין באתר הזה באמת אבל באמת שום דבר מפר זכויות יוצרים.

  • אנונימי

   הטקסט זה יעני התסריט המלא ולכן זה כאילו הזכויות שלהם קיצר הכל חראטה הם סתם רוצים כסף תכף גם ביקורות על סרטים יהין אסורים

 • Matanh Haz

  המחירים של הוט ויס ירדו. בגלל התחרות מסלקום נטפליקס ואמזון. אז ככה כדי לוותר על פירטיות

 • mgilady

  תסגרו אחד יקומו עשרה
  זירה רק מפרסם את קודי ויותר אנשים שנמאס מהגזל של יס והוט מחפשים אלטרנטיבה
  הקרב שלכם אבוד מראש.יס והוט נטפליקס ויוטיוב נושפים בעורפכם עם סדרות וסרטים ותוכן שלכם אין