במקביל להכרזה על ה-iPhone 6/Plus בספטמבר השנה, הוציאה אפל (Apple) לגמלאות את מכשיר ה-iPod Classic, נגן ה-MP3/4 הוותיק של החברה שבעת שנחתה עליו הבשורה נמכר בחנויות במהדורתו השביעית.

אבל מתברר שבקרב המשתמשים עדיין יש ביקוש למכשיר למרות שמכשירי ה-iPhone בעצם מכסים את כל יכולות השמעת המוזיקה והצגת הסרטים שלו. עד כמה הביקוש גדול? מתברר שבחנויות המקוונות השונות המחירים של ה-iPod Claasic רק הולכים ומאמירים. המכשיר, שבגרסתו האחרונה עם כונן אחסון של 120 ג'יגה-בייט נמכר בחנות של אפל בקצת פחות מ-250 דולר, נמכר כעת בממוצע במחיר של 475 עד 750 דולרי בחנויות השונות, ואף הצליח להגיע למחיר של 1,000 דולרים במכירה מסוימת. אמזון מוכרת כעת מכשירים מחודשים ב-375 דולרים ומעלה, וגם iPod-ים משומשים כבר עולים יותר מ-250 דולר, בתלות בתצורה.

יכול להיות שההחלטה של אפל להפסיק למכור את ה-iPod Classic הייתה מוקדמת מדי?

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • Dodge

  צעד טיפשי של אפל. לא שאני מופתע.

 • פיפוש

  כנראה שאנשים פשוט עפים עליו כדי שיהיה להם אחד ״ספייר״, כיוון שלא יהיה להם מאיפה לקנות אותו אחר כך. בנוסף יש את כל הפן האספני בעניין. אחרי הכל מדובר במכשיר ששינה את העולם בכל הנוגע לצורה שאנו צורכים מוסיקה ולא חסרים אנשים שרוצים שיהיה להם את המכשיר הזה גם לאחר שאפל תפסיק למכור אותו.

  • אנונימי

   בדיוק!
   ובנוסף הוא יעלה המון בעוד כ20 שנה ואנשים רוצים פשוט להרוויח על זה.

  • Nachum37

   לא מדוייק. אנשים פשוט רוצים לקנות את המכשיר…
   אני מכיר כמה וכמה חברים שתכננו מזמן לקנות כשיבקרו בארה"ב, והפסקת המכירה הפתיעה אותם.

   אחרי הכל, אין למכשיר תחליף ראוי כנגן מוסיקה.

   • פיפוש

    כמובן שיש אנשים שפשוט רוצים לקנות את המכשיר, אך בעולם שבו אנשים שומעים מוסיקה מקומפרסת בחזקת 4, דרך היוטיוב, דרך הרמקול של האייפון, ולצערי הם אחוז נכבד ביותר של המשתמשים, המכשיר הזה כבר פחות רלוונטי בעולם של היום.

    יש לך היום פנדורה, ספוטיפיי, אייטיונס רדיו, ביטס מיוזיק, גוגל מיוזיק, רדיו, ולא חסר עוד שירותי הזרמת מוסיקה למיניהם.

    הרעיון הוא שאנשים היום כבר כמעט ולא צורכים מוסיקה בצורה הקלאסית של פעם, למעט מיעוט מסוים.

    אני מכרתי את המכשיר הזה במשך שלוש שנים, מהיום שהתחלתי לעבוד ועד ליום שהוא הפסיק להימכר, והיינו מוכרים בממוצע 2/3 אייפוד קלאסיק בחודש.

    • Nachum37

     1. שום מכשיר לא מחליף את נוחות הממשק ודפדוף בספריה של עשרות אלפי קבצים.
     2. תקופה ארוכה זו היתה האופציה הזולה ביותר לשמוע lossless (למעט סמארטפונים שלא היה בהם מספיק זיכרון). וגם היום אני לא יודע כמה תחליפים תמצא במחיר שזה עלה.
     3. אתה מכרת כנראה בארץ. בארץ המחיר היה מופקע, וגם במחיר רגיל אנשים בארץ לא יודעים לשלם על נוחות ומוצר איכותי, ובפרט לאודיופיליה אין בארץ קהל גדול. עיקר המכירות של המכשיר היו בארה"ב.