'יום שישי השחור' הוא יום שבו הרשתות הקמעניות בארצות-הברית פוצחות בהנחות ומבצעים משתלמים במיוחד. לקראת יום הקניות הזה אתר Fixya, אתר המרכז שאלות ופתרונות של גולשים הרכיב דו"ח אשר מנתח מהם התקלות הנפוצות עליהם דיווחו משתמשים של מכשירי הדגל של השנה הנוכחית.

הדו"ח ניתח יותר מ-13,000 תקלות אשר דווחו על-ידי הגולשים באתר ומציג את חמשת התקלות הנפוצות ביותר במכשירי ה-iPhone 5S, Galaxy S4, HTC One וה-Moto X.

iPhone 5s
אחד החידושים הגדולים במכשיר ה-iPhone 5s הוא קורא טביעות האצבע. ביולי השנה עלתה לכתרות תוכנית 'Prism' של הממשל האמריקאי, תוכנית מעקב שבמסגרתה תגלה כי מספר חברות גדולות ספקו גישה ומידע לפי דרישה לסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב. לכן, אין זה מפתיע שבצמרת רשימת התקלות ניתן למצוא משתמשי האייפון אשר חוששים שטביעת האצבע שלהם תגיע אל הדוד סם:  כ-25% ממשתמשי האייפון שאלו שאלות בנוגע לפרטיות ולקורא טביעות האצבע שמוטמע במכשיר. בתוצאה דומה, כ-25% נוספים שאלו ודיווחו על חיי הסוללה במכשיר, ו-15% מהשאלות נמצא אי הסיפוק מגודל המסך לצד משתמשים שמדווחים על קריסות של יישומים.

Galaxy S4 inside 3Galaxy S4
מכשיר הדגל של המתחרה סמסונג, ה-Galaxy S4 גם לא חף מבעיות ועל-פי הדו"ח הבעיה שהכי מטרידה את משתמשי הגלקסי היא התחממות המכשיר. למרות שהתחממות של המכשיר היא תגובה צפוייה בעת זמן שימוש ממושך או הרצת יישומים תובעניים, על-פי האתר נראה כי הבעיה ניכרת יותר במכשיר הגלקסי בהשוואה למכשירים אחרים היא בגלל מעטפת הפלסטיק, בעוד מכשיר ה-iPhone 5S או ה-HTC One בנויים מאלומיניום ומפזרים חום בצורה שווה יותר. לאחר מכן כ-20% מהדיווחים נוגעים לבעיות בתצוגה וחיי סוללה. בנוגע לתצוגה נראה כי משתמשים מדווחים על בהירות נמוכה של המסך דבר שמקשה על שימוש תחת אור שמש.

HTC One
הנושא שמטריד בעיקר את משתמשי ה-One, מכשיר הדגל המרשים שהציגה השנה HTC הוא דווקא חיי הסוללה. כ-30% מדיווחים מתעסקים בחיי הסוללה של המכשיר ועל-פי האתר ישנם משתמשים שמדווחים על צורך לטעון את המכשיר לאחר 5 שעות, ככל הנראה מדובר במקרה קיצון אך כמות המשתמשים מדגישה כי אורך חיי הסוללה לא מספק. במקום השני והשלישי כ-20% מהמתשמים מדווחים על בעיות במצלמה או בעיות שמע. בנוגע למצלמה, החברה הטיוואנית התגאתה במצלמת ה'אולטרא-פיקסל' שאומנם כוללת 4 מגה-פיקסל, אך מספקת יכולות צילום גם בתנאי תאורה קשים, נראה כי קהל המשתמשים לא מתרשם.

Moto X
ואחרון חביב מכשיר ה-Moto X, נראה כי הסוגייה שמטרידה את משתמשי מכשיר הדגל של גוגל ומוטורולה הוא שטח האחסון ועל-פי 30% מהדיווחים נראה כי המכשיר סובל ממצוקה של מקום. בעוד שטח האחסון במכשירי הדגל של השנה כמו ה-HTC One התחילו מ-32GB, כמות הזיכרון ב-Moto X מתחילה מ-16GB, בנוסף הוא אינו כולל אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון ונראה כי גודל שכזה פשוט לא מספיק. לאחר מכן נראה כי המסך ואיכות הצילום לא מספקת ובתיקו של 20% מהדיווחים קשורים לנושאים אלו, נזכיר כי בניגוד למכשירי דגל נוכחיים אשר כוללים מסכים בהבחנה של 1080P מכשיר הדגל של מוטורולה נמכר כשהוא כולל מסך של 720P.

לדוח המלא

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.