טיול בחו"ל הוא ללא ספק חוויה מהנה עבור רבים. אך חוסר שליטה, ולו הבסיסית ביותר, בשפה המקומית עלול להערים קשיים על התיירים. אם פעם לימוד שפה חדשה היה דבר קשה ומסובך, היום לימוד שכזה הוא פשוט יותר באמצעות הטלפון החכם. מה גם שזה הולך איתנו לכל מקום ועל כן הוא יכול לסייע לנו רבות בתקשורת עם המקומיים. הנה כמה אפליקציות מומלצות ללימוד שפה.

Google Translate תתרגם 103 שפות

האפליקציה הזו, מבית גוגל, היא אפליקציית חובה בכל נסיעה לחו"ל, אם כי אנחנו נעיד כי אנו משתמשים בה הרבה גם בישראל. באמצעותה ניתן להקליד (או להעתיק ולהדביק) טקסט בשפות רבות ולצפות בתרגום שלו. בחלק מהמקרים גם ניתן להאזין להגייה הנכונה של המילה או המשפט המתורגמים.

כמו כן, ניתן לצלם שלטים ברחוב, לתרגם טקסט שנכתב בכתב יד ולשמור מילים פופולאריות שתרגמנו עבור שימוש עתידי. בחלק מהשפות מסוגלת האפליקציה לעבוד ללא חיבור לאינטרנט, מה שדורש הורדה מראש של מילון למכשיר. התכונה הזו שימושית במיוחד כשחבילת התקשורת שלנו כוללת אינטרנט סלולרי מוגבל שלא נרצה לבזבז על תרגום מילים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

עם Duolingo תעזרו לאחרים ללמוד עברית

זוהי אחת האפליקציות הפופולאריות ללימוד שפה. היא פשוטה, נעימה מאוד לתפעול וכוללת שיעורים ותרגולים שמטרתם לסייע בלמידת שפות רבות. ניתן לקבוע באמצעותה כמה דקות נשקיע ביום ללימוד השפה הזרה וכן לקבל תזכורות לעשות זאת.

דוברי שפות זרות שירצו ללמוד עברית ימצאו את האפליקציה כיעילה ביותר, זאת לצד פורטוגזית, רוסית, יוונית ושפות רבות נוספות שניתן ללמוד אותן באמצעות האפליקציה, שמתברר שישנם גם מורים בבית הספר שעושים בה שימוש.

להורדה: iOS | אנדרואיד

לומדים בכיף עם Memrise

האפליקציה, שנבחרה על ידי גוגל כאחת מהאפליקציות הטובות ביותר ב-2017, גורמת למשתמשים בה ללמוד שפה בכיף באמצעות משחקים רבים. בוחרים איזו שפה ללמוד ואיזו שפה אנו מדברים. אנחנו לא מצאנו לה גרסה בממשק עברי ועל כן היינו צריכים להסתפק באנגלית בסיסית להבנת ההוראות.

עם זאת, השימוש בה פשוט מאוד. כל מילה חדשה מלווה בהקלטה עם הגייתה המדוייקת. עם השימוש בה עוברים בין שלבים שונים במשחק וישנם גם מסכי סיכום בהם ניתן לראות את ההתקדמות שלנו.

להורדה: iOS | אנדרואיד

המקלדת של Monkeyboard תתרגם את מה שנקליד

לא רק שיחה קולית נידרש לערוך בשפה זרה. לפעמים נצטרך גם להקליד טקסט בשפה שהיא אינה שפת האם שלנו. ניתן אמנם להיעזר באפליקציות תרגום אחרות ולהעתיק ולהדביק טקסט מאותם שירותים, אך למפתחי Monkeyboard רעיון משלהם.

לטענתם, אנו משקיעים כשעה וחצי ביום בהתכתבויות ונוכל לנצל את הזמן הזה ללימוד שפה חדשה. באמצעות המקלדת הזו ניתן להקליד או לסמן טקסט באנגלית או בצרפתית ולקבל תרגום במגוון שפות, כמו עברית, רוסית ועוד. אם תרצו תוכלו להמיר את טקסט המקור לטקסט המתורגם, ישירות מהמקלדת.

להורדה: iOS

ב-Tandem תתרגלו את השפה עם חברים חדשים

עם האפליקציה נוכל לתרגל את השימוש בשפה הזרה באמצעות ניהול שיחה עם בני שיח הדוברים בשפה שאותה אנו לומדים. בהפעלה הראשונית היא תנסה להכיר אותנו טוב יותר ואחר כך היא תחפש עבורנו בן-שיח החולק איתנו את אותם תחומי העניין. לאחר שזה יימצא אפשר לערוך מולו צ'אט כמו זה הקיים בכל תוכנה אחרת: להפעיל שיחת וידאו, לשלוח קבצים, תמונות וגם להשאיר הודעות שיראה בעת שיתחבר.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.