סרטי "צעצוע של סיפור" גרמו למיליוני ילדים לחלום על היום שבו הצעצועים שלהם יפתחו את הפה, וייתכן היום הזה הולך וקרב. הכירו את TOKY – מיזם טכנולוגי המפיח חיים בצעצועים ישנים בעזרת אביזר טכנולוגי אינטראקטיבי וחנות תכנים להורדה לטלפון החכם.

TOKY למעשה הופך את הצעצועים לחכמים, אינטראקטיביים וחינוכיים באמצעות אביזר טכנולוגי אשר עושה שימוש בטכנולוגית חכמה ובחיישנים רבים המאפשרים לצעצוע לתקשר ולהגיב לילד ולשאר הצעצועים סביבו, ויכול לתקשר עם הילד. כך למשל ניתן להוריד דרך האפליקציה תוכן של למידת חשבון – TOKY ישאל את הילד כמה זה 1+5, ואם הוא יענה תשובה נכונה, הצעצוע יאמר מילת חיזוק. מלבד האפשרות לתקשר עם הילדים, הרכיב יודע לתקשר גם עם רכיב אחר, כלומר – ניתן לבחור 3 צעצועים וכל דמות תגיב אחת לשנייה, ובזמן הנכון.

TOKY פותח על ידי הסטודנטים לתואר שני בעיצוב מהמכללה למינהל – טל דוד, אבי קלאורה וסתיו שי נוראל, ששאבו את ההשראה למיזם מסביבתם הקרובה. שלושתם הורים לילדים קטנים, וביתם בדומה לבתים רבים עמוס בצעצועים שונים שננטשו לטובת מסכי הטלוויזיה והמחשב. ההתמכרות למסכים בקרב ילדיהם גרמה להזנחה של התקשורת הבין-אישית, והנושא עלה לדיון בתקשורת ובשיח בין ההורים בביתם שלהם – כמו גם בבתים רבים אחרים. השאלה איך אפשר להחזיר את האטרקטיביות של הצעצועים כך שינצחו את המסכים בתחרות על תשומת הלב של הילדים, הובילה  למעשה לפיתוחו של TOKY.

TOKY אף זכה לאחרונה ב-100,000 דולר מאת קרן ההשקעות היפנית "סאמוראי", אשר מקדמת שיתופי פעולה בין ישראל ליפן ושמה לעצמה למטרה להשקיע ב-100 סטארטאפים ישראליים תוך 5 שנים. הקרן ערכה תחרות ראשונה מסוגה בין מספר מוסדות אקדמיים בישראל למציאת מיזם להשקעה, בה זכתה כאמור TOKY שצפוי לצאת בהמשך השנה.