כשחיישנים שונים הפכו את משחקי המחשב לנשלטים על ידי תזוזות הגוף, שודרגה חווית המשחק בצורה משמעותית עבור חלק נכבד מהשחקנים. התקן חדש המבוסס על טכנולוגיית עקיבת עיניים, הופך את הממשק בין העולם הפיזי לזה הוירטואלי למרגש ומהנה יותר. באמצעות ההתקן יוכלו השחקנים לכוון את הנשק הוירטואלי באמצעות מבט בלבד ולירות בלחיצת כפתור, וזאת רק אחת מהדוגמאות לשימוש אפשרי בהתקן.

בינתיים נותר ההתקן ללא שם, והוא פותח בשיתוף פעולה של חברת SteelSeries המייצרת ציוד היקפי למשחקים, יחד עם חברת Tobii, תוך שימוש בטכנולוגיית עקיבת העיניים שפיתחה האחרונה. שחקני האסטרטגיה, כמו גם שחקני פעולה המשחקים ב-Call of Duty, ודאי ימצאו שימוש בהתקן עבור כיוון כלי הנשק לעבר המטרה, זאת באמצעות מבט בלבד. במשחקי תפקידים תוכלנה הדמויות לשדר תכונות אופי, זאת בשל השימוש במחוות עיניים: אדם ביישן יביט בצורה אחת, בעוד שאישיות אגרסיבית תביט בצורה אחרת. עוד מציינים בחברה כי מבט לעבר אובייקט מסויים יכול לחשוף את כוונות השחקן ללכת לכיוונו או להשתמש בו.

נכון לעכשיו מפתחים יכולים להזמין מהחברה בהזמנה מוקדמת את המוצר הבסיסי לעקיבת עיניים, ומחירו עומד על $95. בעוד שיקבלו את המוצר הישן יותר רק במהלך חודש מרץ, אומרת החברה כי במחציתה של שנת 2014 יהיה זמין המוצר החדש עבור כלל הצרכנים. פרטים נוספים אודות מחירו טרם נמסרו.

ראוי לציין כי שימוש בטכנולוגיות עקיבת העיניים נעשה גם בתחומי מחקר שונים, מלבד עולם משחקי המחשב. מחקרים רבים המגיעים מתחומי מדעי המחשב, האלקטרוניקה ואף שיווק ופסיכולוגיה בוחנים נתונים שונים באמצעות טכנולוגיות העוקבות אחר תנועת האישונים שלנו. תנועות אלה מהוות תשתית לפיתוח חיישנים אלקטרוניים שונים ואף מסייעות לבחון כיצד טקטיקות שיווקיות מושכות את מבטנו לכיוונים שונים, כמו למשל, מדף ספציפי בסופרמרקט עליו ממוקם המוצר של המשווק. כיום חיישן הקינקט של מיקרוסופט מאפשר לשחק במגוון משחקים מבוססי תנועה וחיישן ה-leapmotion למחשב התומך בתנועת ידיים.

וידאו: כך זה נראה במציאות

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.