מערכת הפעלה אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) היא אמנם הפופולרית ביותר תחום הטלפוניה, אבל יש לה גם גרסאות ומהדורות לרוב כי כל יצרן כמעט מלביש מעליה גירסה משלו לממשק השימוש בטלפון. במאמץ ליצור אחדות מסוימת, לפחות בכל הנוגע למאפיינים ותכונות בסיסיות במערכת, העלתה גוגל דף עזרה מיוחד שמטרתו לשמש כמדריך קליל למשתמשי אנדרואיד, מתחילים או מתקדמים, להבין מה הם יכולים לעשות עם מערכת ההפעלה.

הדף שכותרתו 'טיפים וטריקים' מכסה מגוון רחב של קטגוריות משימוש בפקודות קוליות, דרך מיטוב חיי הסוללה, שינוי ההגדרות ועד צילום תמונות. הטיפים מוצגים ככרטיסים, כאשר כל כרטיס מכיל אייקון בפינה הימנית התחתונה שמתקשר לקבוצת הטיפים. יש גם אפשרות לקבל הוראות פשוטות בשיטת שלב אחר שלב כיצד לבצע אותו, כולל הוראות אם רוצים לדעת כיצד לכוון שעון מעורר באופן קולי, להוסיף ווידג'ט לעמוד הבית או לקבל התראות על חבילה שבדרך. בראש הדף יש קישורים למוצרי אנדרואיד אחרים, מדריך כיצד לעבור מאנדרואיד למערכת הפעלה אחרת, ומידע בנוגע לשירות התשלומים Android Pay.

עם זאת, לאור כל השינויים שמבצעות היצרניות במכשירים שלהן, ייתכן וחלק מהטיפים לא יפעלו באותה הצורה במכשירים מסוימים כיוון שייתכן שחלק מהאפשרויות יהיו תחת קטגוריה אחרת בתפריט, אייקונים ייראו אחרת וכן הלאה. אם אתם בכל זאת רוצים לוודא שאתם יודעים הכל – אתם מוזמנים להתרשם.