אגודת טייזן (Tizen), מי שפיתחה מערכת הפעלה מבוססת קוד פתוח, חתמה השבוע על הסכם עם 36 חברות תוכנה וחומרה לצורך שיתוף פעולה עתידי. על פי ההסכם תוכלנה החברות השונות להשתתף בישיבות פיתוח מערכת ההפעלה של טייזן, להשיא עצות ולהתערב בהחלטות לאור נסיונן המקצועי של החברות. מטרת ההסכם היא להאיץ את פיתוחה של מערכת ההפעלה המסחרית של טייזן.

Sharp ,Panasonic ו-eBay מהוות רק חלק קטן מרשימת החברות שחתמו על ההסכם ושמתפרסמת באתר האגודה. משמעות הדבר היא שלא נראה בקרוב סמארטפון של Sharp לדוגמא, המריץ את מערכת טייזן יחד עם אפליקציות כדוגמת eBay ואחרות, אך בהחלט מדובר בבחינת עבודה משותפת עם הפלטפורמה הייחודית.

"אחד היתרונות הגדולים ביותר של טייזן כלפי השותפים הוא שאין לה מנדטים ליישומים או תוכנות. דבר זה מאפשר למערכת ההפעלה להיות מותאמת אישית ולהיות מבוססת על מה שטוב ביותר עבור הלקוח הסופי. זה מאפשר למפעילים וכמה יצרני התקנים לבחור את הספק של תכונות ושירותים העושים את התחושה הטובה ביותר בהתחשב בסוג של מכשיר, מיקומו של הלקוח ואת מקרי השימוש הפופולריים ביותר עבור אותו התקן. על ידי פתיחת הדמוקרטיזציה בשלב הפיתוח הזה של טייזן, נוהגת החברה בחדשנות וגוברת בתחרות בענף", סיפר ריוצ'י סוגימורה, מ-NTT DOCOMO, חבר במועצת האגודה.

כפי שכבר פורסם, מערכת ה-Tizen OS היא פרי שיתוף פעולה של סמסונג ואינטל. לפני זמן רב הוכרז על פיתוח המערכת, אולם בשל עיכובים היא לא שוחררה. מערכת ההפעלה מיועדת עבור מכשירי סמסונג המתאימים לשוק הבינוני והנמוך. אינטל אף רואה במערכת כמתאימה לשוק נוסף מזה של הסמארטפונים: טאבלטים, טלוויזיות חכמות, מערכות בידור לרכב והתקנים רבים אחרים. אמנם בתקופה כה קשה של השוק קשה להמר על מתחרים חדשים למערכות ההפעלה המסורתיות, אך יש לזכור שבמקרה הזה תומכות בטייזן 2 ענקיות – סמסונג ואינטל.

בין החידושים שנחשפו השבוע בגרסת Tizen 3.0 היא תמיכה בארכיטקטורה של 64 ביט אשר תוכל לפעול גם עם מעבדי אינטל וגם עם ARM. בנוסף היא תתמוך באובייקטים תלת מימד עם ממשק חדש, אפליקציות ווב HTML5 ועוד. על פי הערכות לא נראה את המערכת החדשה רצה על מכשירים לפני מחצית של שנה הבאה.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • Mr Google

  טייזן נראת תחליף ל ios ו windows phone וגם האייפוניסטים לא צריכים להתרגל אליה יותר מדי ,
  אבל היא לא תחליף או מתחרה אגרסיבית לאנדרואיד בגלל שלאנדרואיד יש נתח שוק
  גבוהה יותר ויותר כסף והורדות ומכשירים -בשביל להפיל את אנדרואיד צריך לעשות קמפיין ענק !
  וכמעט אין מכשירי טייזן (יש רק מצלמה אחת של סמסונג) -אין סמארטפון אחד או טאבלט
  או משהו אחר וגם אין הדלפות או מידע על מפרט או שם למכשיר טייזן שיוכרז –
  יש רק השערות שסמארטפון טייזן אחד יוכרז בשנה הבאה (2014) אבל רק בסוף השנה או באמצע
  בגלל שעדיין הפיתוח והתכנות של המערכת עדיין לא הושלם במלואו -כבר הגיעו לגרסה 2.2.1
  ואולי המפתחים ימשיכו לגרסה 3.0 שכבר הודלפה בתמונות והיא עם עיצוב שונה לגרמרי
  ממה שראינו -משהו חדשני ואחר לגמרי אז אולי לשם המפתחים חותרים .

  • בולי

   חצי מהאנשים שקונים טלפונים לא יודעים מה זה אנדרואיד או iOS.. כמה קשקוש יכול לצאת מבנאדם אחד.

 • mordahan010

  בכל זאת לא רואה בזה תחליף לאנדרואיד …
  חוץ מזה יקקח זמן רב עד שהמפתחים יתאימו את היישומים לתוכנה )כמו ווינדואוס פון

 • סמסונג הודתה שהיא לא טובה בתוכנה אלה בחומרה אז עכשיו היא רוצה להוציא מערכת הפעלה לסמרארטפונים?
  איפה ההיגיון פה?

 • גג

  ומה יהיה עם כל התוכנות שפותחו לאנדרויד, בעיתי , אף אחד לא ירוץ למערכת הפעלה ללא מבחר תוכנות.

 • משה

  אין כמו אנדרואיד