תקן ה-Thunderbolt של אינטל (Intel) להעברת נתונים מהירה באופן מקוון בין מחשבים להתקנים חיצוניים פשוט לא תופס. למעשה, להוציא אפל (Apple) ששילבה את התקן הזה כבר בדור האחרון של המחשבים השולחניים שלה, מעטות מאוד יצרניות המחשבים והציוד ההיקפי שמשבצות רכיבי Thunderbolt בציוד שלהן. ועכשיו אינטל עצמה גם מוחקת את התקן מהתצורה בה היא דורשת שיצרניות מחשבים יעמדו כדי שהן יוכלו לקרוא למחשב אולטרה-בוק.

מעכשיו, כדי שמחשב ייחשב כאולטרה בוק, הוא צריך יציאת USB 3.0 וזהו. החברה אמנם ממשיכה להמליץ ליצרניות המחשבים להתקין את הרכיב, אבל לא מחייבת, ואפשר לומר שהיא מתחילה, שנתיים לאחר שהושק, להרים ידיים לגביו.

אפילו רוב שפרד, מנהל תחום השיווק ללקוחות עסקיים באינטל, היה חד ובהיר בנושא שנאם השבוע בלונדון. "האם Thunderbolt הוא משהו שתהיה לו דרישה גדולה? לא בהכרח בשלב הזה", הוא אמר.

כזכור תקן ה-Thunderbolt מאפשר העברת נתונים בחיבור כבל בקצב של עד 10 ג'יגה-ביט/לשנייה בערוץ כפול ובשני הכיוונים, אפשרות לשרשור של עד שישה התקנים וכן העברת נתונים ווידאו בכבל יחיד.

הוצאת ה-Thunderbolt מהתצורה הנדרשת של מחשבי האולטרה-בוק היא עוד שינוי שהיא עוברת לקראת השקת הדור הרביעי של המחשבים הדקיקים בקטגוריה שהמציאה אינטל. בתערוכת CES 2013 הכריזה החברה שמחשבי הדור הרביעי יהיו חייבים להיות מצוידים במסך מגע וכן לתמוך בטכנולוגיית ה-WiDi (ר"ת Wireless Display) של אינטל.

למידע נוסף בנוגע למחשבי אולטרה-בוק, תוכלו לבקר במתחם המיוחד שהקדישה אינטל לנושא.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.