מכשיר הנקסוס (Nexus) החדש של גוגל (Google) הוא לא רק גדול. מתברר שהוא מציע כמה תכונות מעניינות שכדאי לשים להן לב.

1. עמידות כנגד מים
באופן די מפתיע יש לומר לא טרחה גוגל לציין כי מכשיר ה-Nexus 6, שיוצר על ידי מוטורולה (Motorola) עמיד כנגד נזקי מים. למעשה, הדבר המפתיע ביותר הוא שגם בדף המכשיר החדש באתר ה-Google Play אין כלל אזכור לפרט 'שולי' זה. החברה היחידה שכן טרחה לציין את העובדה שבוודאי תשפיע באופן ישיר על המשתמשים שירצו להניח את ידם על המכשיר החדש, היא מוטורולה עצמה, והפרט הזהב מופיע בדף המוצר באתר הבית שלה.

2. טעינה אלחוטית
בין שאר הפרטים היבשים אודות המכשיר החדש, ציינה גוגל את העובדה כי קיבולת סוללת הליתיום התחזקה משמעותית מהדגם הקודם, והיא כעת בנפח עבודה של 3,220mAh. זה נתון לא מפתיע במיוחד לאור העובדה כי גודל המסך הינו 5.9 אינץ' כך שוודאי יגזול חיי סוללה רבים יותר. אולם, דווקא את הפרט כי המכשיר תומך בטעינה אלחוטית, אינה ציינה גוגל בדף המכשיר ב-Google Play. האפשרות המעניינת הזו אושרה על-ידי מוטורולה, וצוינה לאחר מכן גם בהודעה לתקשורת אודות המפרט של המכשיר החדש, הודעה של גוגל עצמה.

3. ביצוע שיחות על -גבי הרשת האלחוטית (זמינות בארה"ב בלבד)
שיחות על גבי רשת האינטרנט אינן דבר חדש. יש מספר אפליקציות ייעודיות דוגמת Skype ו-Viber שכל ייעודן הוא ביצוע שיחות על גבי רשת הסלולר או הרשת האלחוטית (VoIP). במכשיר הנקסוס החדש, יש אפשרות לנהל שיחות קוליות באופן מובנה על גבי הרשת האלחוטית בלבד. למרבה האכזבה, האפשרות תגיע אך ורק לתושבי המדינות בהן פועלת מפעילת הסלולר העולמית T-Mobile, כשגם זו תגיע במהלך שנת 2015 על-ידי עדכון תןכנה. במילים אחרות: האפשרות אינה זמינה בארץ. (מקור BGR)

שתף:

Motorola Nexus 6

מכשיר ה-Nexus 6 (נקסוס 6) של גוגל תוצרת מוטורולה הוא הגדול ביותר מבין סדרת מכשירי ה-Nexus עם מסך של 5.96 אינץ' ברזולוציית Quad HD. המכשיר מבוסס על שבב ה-Snapdragon 805 מרובע הליבות לצד זיכרון עבודה של 3GB ואחסון בנפח של 16GB/32GB ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל עם אפשרות לצילום ב-2K, סוללה בהספק 3220mAh וטלפון הראשון הרץ על גרסת האנדרואיד Lollipop 5.0.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • U!

  "עמידות כנגד מים" זה כמו גלקסי 5 ,הוא דוחה מים נגד השפרצות וכו'
  לא מוגן מים ואטום יותר כמו Z1-Z3.

  קחו בחשבון שכמו בסוני מתנערים מאחריות על נזקי מים בהאשמות שלא אטמתם את המכשיר כראוי, אז קנו מגן נגד מים אמיתי בסגנון lifeproof.

  שלא תתטעו יוזמה מבורכת ועדיף מכלום,
  אבל שלא תיפלו בפח לכן לא מומלץ להכנס איתו לים/בריכה!

 • אין שיחות אינטרנט?

  רגע, אז אם אני קונה את זה בארץ מחברת פלאפון, אני יכול לשכוח לגמרי משיחות בViber, או בSkype או שאצטרך לחכות לעדכון תוכנה?
  נשמע לי הזוי שאצטרך לקנות מכשיר שישרת אותי פחות מאשר המכשיר הנוכחי שלי

  • איתי מקמל

   לא ולא. מדובר על שיחות על גבי רשת ה-WiFi. כלומר שהמפעילה הסלולרית תאפשר לבצע שיחות טלפון על רשת אינטרנט אלחוטית במקום דרך אנטנות סלולריות. אתה יכול ולהמשיך להשתמש בשירותי VOIP.

 • Asi Arviv

  יש ברשותי את המכשיר נקסוס 3 ושלמתי עליו מחיר סביר ו אני מרוצה ממנו, רציתי עכשיו לשדרג אותו ל6 אבל התבעסתי על המכשיר שהוא ענק ויקר מאוד.
  גוגל אכזבו מאוד חבל!

 • לא משמעותית אבל בהחלט מעניינת.
  הדבר מוזר במיוחד לאור העובדה שבעבר גוגל ציינה את האפשרות כנקודת מכירה ואפילו השיקה מטען תואם, אך הפעם היכולת קיימת אך נעדרת לחלוטין מהמפרט באתר החברה.

 • אחד

  טעינה אלחוטית קיימת כבר מנקסוס 4
  אז ממש לא מפתיע שלא מציינים את זה כתכונה משמעותית

 • gben97

  הוא עמיד בפני השפרצות, כמו הרבה מאוד טלפונים שיצאו. זה לא מתקרב לרמה של מכשירים דוגמת גלקסי חמש, סוני אקספריה זי למינהם ועוד. בנוגע לביצוע שיחות דרך הרשת האלחוטית כמו שאמרתם זה רק בארהב אין מה להתרגש.

  • DaviD

   איפה רשום שהוא עמיד רק בפני השפרצות?
   חוץ מזה, T-Mobile היא פועלת בהרבה מדינות באירופה אם לא בכולן! אז להגיד רק בארהב, זאת טעות.

   • Alon

    אין לו פקק לשקע אוזניות ולשקע טעינה אז הוא לא יכול להיות עמיד לחלוטין בפני מים, רק "השפרצות".

    • גם ל-Xperia Z2/3 אין פקק בשקע האזניות ובכל פרסומת של החברה קופצים איתו למים.

    • DaviD

     המוצר הסופי עדיין לא יצא, תמיד אפשר לבצע שינויים. יש עוד שבועיים בערך אולי אפילו יותר עד להגעה לחנויות, אולי לספקיות לפני.
     ואם הוא עמיד במים ואין פקק לשקע טעינה אז אם ישפריצו לתוך הטעינה אז זה יהרס לא? אז לא נראה לי מוטורולה סתם תרשום את זה.

  • U!

   גם גלקסי 5 מוגן מפני השפרצות שלא תיטעה….
   סוני לעומת זאת הכי מוגן מים , אב לגם לו לא מעט נהרסו המכשיר מהמים ותיקון עולה 2000+

   אז אל תאמינו לכל מה שאומרים לכם…
   ואל תכניסו את המכשיר למים (כל שכן בריכה/ים) רק קצת מוגן מפני השפרצות טיפה גשם זהו….