מכשיר הנקסוס (Nexus) החדש של גוגל (Google) הוא לא רק גדול. מתברר שהוא מציע כמה תכונות מעניינות שכדאי לשים להן לב.

1. עמידות כנגד מים
באופן די מפתיע יש לומר לא טרחה גוגל לציין כי מכשיר ה-Nexus 6, שיוצר על ידי מוטורולה (Motorola) עמיד כנגד נזקי מים. למעשה, הדבר המפתיע ביותר הוא שגם בדף המכשיר החדש באתר ה-Google Play אין כלל אזכור לפרט 'שולי' זה. החברה היחידה שכן טרחה לציין את העובדה שבוודאי תשפיע באופן ישיר על המשתמשים שירצו להניח את ידם על המכשיר החדש, היא מוטורולה עצמה, והפרט הזהב מופיע בדף המוצר באתר הבית שלה.

2. טעינה אלחוטית
בין שאר הפרטים היבשים אודות המכשיר החדש, ציינה גוגל את העובדה כי קיבולת סוללת הליתיום התחזקה משמעותית מהדגם הקודם, והיא כעת בנפח עבודה של 3,220mAh. זה נתון לא מפתיע במיוחד לאור העובדה כי גודל המסך הינו 5.9 אינץ' כך שוודאי יגזול חיי סוללה רבים יותר. אולם, דווקא את הפרט כי המכשיר תומך בטעינה אלחוטית, אינה ציינה גוגל בדף המכשיר ב-Google Play. האפשרות המעניינת הזו אושרה על-ידי מוטורולה, וצוינה לאחר מכן גם בהודעה לתקשורת אודות המפרט של המכשיר החדש, הודעה של גוגל עצמה.

3. ביצוע שיחות על -גבי הרשת האלחוטית (זמינות בארה"ב בלבד)
שיחות על גבי רשת האינטרנט אינן דבר חדש. יש מספר אפליקציות ייעודיות דוגמת Skype ו-Viber שכל ייעודן הוא ביצוע שיחות על גבי רשת הסלולר או הרשת האלחוטית (VoIP). במכשיר הנקסוס החדש, יש אפשרות לנהל שיחות קוליות באופן מובנה על גבי הרשת האלחוטית בלבד. למרבה האכזבה, האפשרות תגיע אך ורק לתושבי המדינות בהן פועלת מפעילת הסלולר העולמית T-Mobile, כשגם זו תגיע במהלך שנת 2015 על-ידי עדכון תןכנה. במילים אחרות: האפשרות אינה זמינה בארץ. (מקור BGR)

שתף:

Motorola Nexus 6

מכשיר ה-Nexus 6 (נקסוס 6) של גוגל תוצרת מוטורולה הוא הגדול ביותר מבין סדרת מכשירי ה-Nexus עם מסך של 5.96 אינץ' ברזולוציית Quad HD. המכשיר מבוסס על שבב ה-Snapdragon 805 מרובע הליבות לצד זיכרון עבודה של 3GB ואחסון בנפח של 16GB/32GB ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל עם אפשרות לצילום ב-2K, סוללה בהספק 3220mAh וטלפון הראשון הרץ על גרסת האנדרואיד Lollipop 5.0.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.