הסתפקתם באייפון 16 ג'יגה-בייט ולא בנפחים היותר גדולים? תנחומינו. ואולם, במקום להתחיל למחוק אפליקציות שאינן בשימוש או כמה תמונות של הפרח שצמח אצלכם בגינה, ישנה דרך לפנות כמות לא מבוטלת שלעתים מסתכמת בנפח לא מועט. כך תעשו זאת:

 1. ראשית, נציין כי נדרש להזין אמצעי תשלום בחשבון ה-Apple ID שלכם. אמנם הפעולה עצמה אינה כרוכה בתשלום, ולא תחויבו בכרטיס האשראי שלכם, אך ללא אמצעי התשלום לא תוכלו להגיע לתוצאה הסופית.
 2. נווטו לעבר אפליקציית ההגדרות במכשיר האייפון שלכם ולאחר מכן היכנסו לכללי > אודות והסתכלו על כמות הזיכרון הפנויה שנותרה במכשיר שלכם. זכרו את המספר במדויק – אנו נזדקק לו בהמשך.
 3. בשלב השני היכנסו לאפליקציית האייטונס במכשיר שלכם. מדובר באייקון סגול דמוי תו נגינה – סביר שתמצאו אותו בתיקיית ה"לא שימושי" – המקום אליו הולכות כל האפליקציות המיותרות, כביכול.
 4. Apple iPhone storage worning spaceכעת חפשו סרט שמשקלו גדול יותר מנפח האחסון שלכם במכשיר עצמו. לדוגמה, אם נפח האחסון הפנוי שלכם במכשיר מסתכם ב-1 ג'יגה-בייט, יש למצוא סרט בנפח 2 ג'יגה-בייט ומעלה (רובם כאלה). ניתן למצוא את המידע המבוקש בתחתית הסרט בגלילה למטה.
 5. לחצו על האפשרות "השכרת סרט".
 6. מפני שמשקל הסרט גדול יותר מכמות האחסון הפנויה במכשיר שלכם, יקפיץ בפניכם האייפון הודעה כי לא ניתן להשכיר סרט זה עקב חוסר מקום פנוי במכשיר ויהיה עליכם לפנות מקום, בליווי האפשרויות OK ו-Settings.
 7. עתה, שימו לב כי באורח פלא התפנו לכם עשרות עד מאות מגה-בייט במכשיר האייפון שלכם. לעתים, אגב, הפעולה יכולה לפנות גם כמה ג'יגות יקרות.

יש לציין, שוב, כי הפעולה עצמה אינה כרוכה בתשלום ולא תחויבו בכרטיס האשראי שלכם כאמור בגין השכרת הסרט כל עוד לא עברתם את השלב הבא, אך חשוב לוודא כי הנכם בוחרים בוידאו שגדול מהנפח האחסון הפנוי אצלכם.

אנחנו בדקנו בעצמנו וגילינו כי הצלחנו לפנות במכשיר האייפון שלנו כמות נכבדת של 3 ג'יגה אף על פי שלנו דגם של 64 ג'יגה-בייט נפח אחסון.

מהו סוד הקסם אתם שואלים? ובכן, בעת השכרת סרט שגדול יותר מנפח האחסון הקיים, האייפון מנקה למעשה קבצים זמניים ומפנה מקום במכשיר. כך לפחות חושבים המגיבים בפורום Reddit, שדנים על הנושא המדובר עד עכשיו.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוני

  יש אפליקציות לזה, לדוגמא battery doctor, אבל זה גם מוחק קבצים שחלקם זה יוריד מחדש (אותו דבר בשיטת הכתבה), נגיד משחק שכל הזמן מוריד תוכן חדש, ואם נמחוק אז המשחק יבקש להוריד שוב,
  מעבר לזה יש גם תוכנות לניקוי האייפון מהמחשב – iFreeUp, PhoneClean
  הרבה פעמים בתוכנות האלה אפשר לפנות מקום
  ולפעמיים לא עוזר כלום, ולא ברור מה תופס מקום, כי זה לא מראה בצג האפליקציות של מקום פנוי
  ואז נשאר לעשות גיבוי ושחזור מחדש למכשיר אם זה קריטי

 • Yossi Cohen

  אתם צריכים להגיד לאנשים כמה וידאו תופס ולא לתת כדוגמא מחיקת תמונות ואפליקציות. בסוף אנשים יאמינו לכם שמחיקת האלף תמונות שלהם בוואטסאפ שתופסות להם 100 מגה בייט עדיפה על פני מחיקת הסרטון של 10 דקות שהם צילמו באיזה מופע שגם ככה הם לא יצפו בו שוב ולא שומעים בו כלום אך תופס להם 4 ג'יגה.

 • עזרא

  כל התהליך הזה בשביל למחוק קבצי זבל? קשה לאפל להוציא אפליקציה בשביל זה?

  • Liron

   חס וחלילה שאפל תיתן למשתמש לעשות משהו שלא נראה לה.

   • עזרא

    אשכרה..וזה פשוט בושה וחרפה שדגמי ה 16GB לא נכחדו כבר מהעולם הזה

 • Samsung Galaxy Note 4

  יש דרך יותר פשוטה לעשות זאת במכשירים של סמסונג דרך הSmart Manager.

  • בורה אברמוב

   בחור זו כתבה למחזיקי מכשיר אייפון

  • Yossi Cohen

   באנדרואיד אתה פשוט יכול להפטר מהזבל של סמסונג… מה שחוסך אף יותר מקום… אבל זו כתבה על אייפונים.