במטרה להצביע על בעיות בדפדפני אינטרנט קיימים, הוקם לפני כשנה אתר crashsafari.com (זהירות!), שכשמו כן הוא – מביא לקריסה של דפדפן ספארי (Safari) של חברת אפל (Apple). אלא שמתברר כי לא רק ספארי מושפע, אלא למעשה גם כל שאר דפדפני האינטרנט המובילים בדסקטופ ובמובייל (למעט Microsoft Edge).

הסקריפט שבאתר, ככל הנראה, מוסיף כמה תווים לכתובת האתר ובכך יוצר עומס על זיכרון הדפדפן, תוקע אותו ולמעשה מביא לסגירתו. מכשירי אפל (גם ב-OS X וגם ב-iOS) מתקשים להתמודד איתו עד כדי כך שאייפונים ואייפדים פשוט מבצעים הפעלה מחדש באופן כפוי.

גם דפדפן כרום של גוגל, הן במחשב הנייח והן במחשב הנייד, נתקע ולא נותן להמשיך להשתמש בו, או אפילו לנווט לאתר אחר. יחד עם זאת, מכשירים סלולריים שמשתמשים בו לא מבצעים אתחול, וייתכן כי גירסאות ישנות יותר של הדפדפן לא מושפעות מהאתר.

כך גם קורה לגבי פיירפקס – הדפדפן טוען את האתר במשך זמן רב, ומביא לקריסתם של מכשירי אפל, ולאתחול הדפדפן במכשירי אנדרואיד וחלונות. למעשה, רק הדפדפן החדש של מיקרוסופט, Edge, מצליח לזהות שיש בעיה באתר.

חברות אפל, גוגל ומוזילה קיבלו פניות לגבי עניין הסקריפט הבעייתי ונתבקשו לתקן את הדפדפנים שלהם, אבל מכיוון שלא מדובר במחדל אבטחתי (האקרים לא מסוגלים לחדור למכשירים באמצעות הסקריפט, למשל), לא ברור אם ומתי הן יתפנו לטפל בה. בינתיים, מומלץ להימנע מהאתר הזה, למרות הסקרנות.

התמונה באדיבות Shutterstock