רציתם להריץ את מערכת האנדרואיד על גבי האייפון בלי לאבד את iOS? יש גם מי שהצליח: מנכ"ל חברת הפיתוח Tendigi, שלפני כמה שבועות הכריזה שהצליחה להריץ את מערכת ההפעלה הישנה חלונות 95 על גבי השעון החכם של אפל (Apple) משום מה, עברה כנראה להתמקד בפרויקט שהרבה אנשים אחרים ימצאו כמועיל – איך להריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 6 מרשמלו על גבי מכשיר אייפון 6 פלוס.

הפתרון שנמצא – שילוב של שתי המערכות על ידי אפליקציה. הבחור, ניק לי, השתמש בלוח תעשייתי שקנה עם "שאריות" של מכשיר נקסוס 5 ישן עם שבב ARM Cortex-A53 מתומן ליבות ב-64 ביט, כדי להריץ על גביו גירסה מותאמת שנבנתה באמצעות פרויקט הקוד הפתוח של אנדרואיד (AOSP). לאחר מכן הוסיף סוללה, מקור מתח, מחברי HDMI ו-USB, חריץ מיקרו SD וכבל Lightning קצר כדי לחבר את ההתקן המוזר הזה לאייפון. שם נעזר לי באפליקציית החברה שלו, Tendigi, אשר למעשה מסוגלת להוות כמעין אמולטור ולהפעיל את ההתקן דרך אפליקציה בתוך מערכת ה-iOS ולהריץ את מערכת האנדרואיד, כך שהאייפון הוא למעשה רק מסך תצוגה חיצוני.

כדי לחבר בין שני המכשירים הפיזיים הדפיס לעצמו לי כיסוי מיוחד באמצעות מדפסת תלת מימד, שאמנם לא נראה מי יודע מה איכותי אבל בכל זאת מכיל מערכת הפעלה שנייה, בנוסף לפתחים בכל המקומות ההכרחיים. בפוסט בבלוג של החברה, כמו גם בסרטון הוידאו המצורף למטה, מדגים לי איך כל הפונקציות הבסיסיות באנדרואיד עובדות, כמו למשל חיבור רשת, רכישות מהחנות, וכן הלאה.

 • Guy Devorah

  כדי להפוך את הנייד המוזר הזה למושלם כל מה שנותר לעשות הוא לקשור אותו למצבר של רכב, להעמיס את הכל על מריצה כדי שיהיה נוח להתנייד אתו ממקום למקום, וקבלנו את הנייד המושלם. גם מסוגל להריץ אנדרואיד על אייפון וגם מצויד בסוללה שלא נגמרת. מה צריך יותר מה?

 • ‫אביאסף פנש‬‎

  אבל בסופו של דבר זה די מיותר, בסרטון רואים שמשתמשים רק בחלק מהמסך ואי אפשר להתשמש בכפתור הפיזי, וזה גם פלאפון עם פחות ראם, כי אפליקציות באייפון לוקחות פחות ראם, אז זה יהיה לא נוח איטי ומסורבל לא משנה כמה ישדרגו את זה. אבל בכללי רעיון מגניב

 • pizzaboy

  מגניב

 • RuR

  שכחתם לציין את הפרט הבא:
  הוא הצליח להריץ את JB, לא את מרשמלו .

  • קוראים אותי

   אל תיתפס לקטנות…
   מאוד אהבתי את הרעיון!!
   הכבל רק מעביר את התצוגה ואת המגע…

  • אור

   רגע אם זה אומר שהמכשיר לא הצליח להריץ את מרשמלו אז המעבד של אייפון חלש לעומת יצרניות האנדרואיד?

   • RuR

    זה ממש מה שזה אומר, המעבד של האייפון רחוק מלהיות חלש… אני לא יודע מה הסיבה.

  • Elgrainfy

   וגם זה עם הרבה לאגים. החומרה לא מתאימה בשיט לאנדרואיד.

   • RuR

    לא קשור, הוא השתמש בכלל בחומרה אחרת. הוא רק השתמש במסך של האייפון, וזהו.