מעבדות הפיתוח של מיקרוסופט (Microsoft) הצליחו לייצר מסך תצוגה אלקטרוני המבוסס על טכנולוגיית דיו אלקטרונית, E-Ink, אשר אינו דורש מקור מתח חשמלי כדי לפעול. לפי החברה הוא מסוגל למעשה לעבוד עד קץ הימים ללא חשמל בכלל.

המסך פועל על גלי אור בשילוב עם שבב בלוטות', אבל לא מדובר בטעינה סולרית, שדורשת קרני שמש, שכן כל קרן אור מסוגלת להטעין את המסך כולל תאורה משרדית או ביתית. ראש צוות המחקר טען כי המסך אף מסוגל לעדכן את עצמו באמצעות חיבור הבלוטות', וכך למעשה מסוגל לתפקד כמו דף נייר משתנה או לוח ציור רב פעמי.

המסך מסוגל גם להסתנכרן עם אפליקציית פתקים כזו או אחרת במיקומים שונים, וניתן לתכנת אותו כך שיציג באופן אוטומטי מידע מעודכן כמו מזג האוויר או לוחות זמנים של אוטובוסים. המסך דורש חשמל רק כאשר הוא מחליף תצוגות, כך שלמעשה לא נדרש לו הרבה מתח. הוא יכול להתספק בפנל הסולרי הקטן שנמצא בצדו האחורי, אשר מסוגל, כאמור, לשאוב את כל המתח שהוא מצריך מכל מקור אור זמין שהוא.

החברה רואה את המסך משתלב גם בבתים חכמים, וגם כמסך משני במטבח בזמן בישולים או בחדר השינה. טרם ידוע מה יהיה מחירו ומתי יהיה זמין לציבור הרחב.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • אטר

  סתם גימיק ןלא יעיל .
  אני אקנה מסך ויחבר לחשמל העיקר שישמש אותי כמו שצריך . ה2₪ חשמל לא מפריעים לי

 • Ebates – Cash Back

  מדהים, כמה יעלה ?

 • גלקסי S7

  אם יהיה כזה בסמארטפונים…

 • 12amit22

  מטורף

 • ‫שחר גבאי‬‎

  מעולה,
  יאללה הצעד הבא הוא דיו אלקטרוני צבעוני

 • CoolR2

  וואו כל הכבוד למיקרוסופט!! פיתוח מעניין ושימושי ביותר!! מעניין אם ניתן יהיה לקחת את ההמצאה הזאת צעד אחד קדימה בהמשך – ובעצם גם ליצור מכשירים שצורכים פחות חשמל ועובדים הרבה יותר שעות!!