אחרי רכישת מיקרוסופט את נוקיה מוקדם יותר השנה, אפסו הסיכויים שנראה את מכשירי החברה הפינית רצים על מערכת האנדרואיד, או כך לפחות חשבנו. תמונה שהגיעה לרשת על ידי המדליף המוכר @evleaks עוד בחודש נובמבר הציגה מכשיר בשם קוד “Normandy” תחת הכותרת “A real Asha Or Lumia?” המתייחס לאחד ממותגי החברה – האם זהו מכשיר מסדרת Asha המיועדת לשוק הנמוך או מכשיר מסדרת  לומיה הרץ על Windows Phone כמובן.

הנוקיה שרץ על אנדרואיד
כבכל הדלפה, עולות ספקולציות והערכות ובזמנו כאשר פורסמה התמונה אי אפשר לומר כי זוהי שמועה שהיה שווה התייחסות כלשהי. אולם דיווח חדש של The Verge מהיום טוען כי זהו לא עוד מכשיר Windows Phone, אלא דווקא מכשיר המבוסס על מערכת האנדרואיד ומיועד לשוק הנמוך. הייתכן?

לדברי האתר, בנוקיה עבדו על פרויקט תחת השם Normandy וכי הם פיתחו מכשיר הרץ על מערכת האנדרואיד. לא מדובר בגרסת אנדרואיד “רגילה” כמו שאנחנו מכירים ממכשירי הנקסוס ואחרים, אלא גרסה מותאמת שעברה שינויים רבים בדומה למכשירי Kindle Fire של אמזון. The Verge מציינים את העובדה כי הוא ללא כפתורי מגע בחלקו התחתון כפי שנהוג במכשירי ה-Windows Phone ומוסיפים כי הם קיבלו מידע ממספר מקורות שזהו מכשיר מקביל לסדרת Asha המיועד כדי לדחוף את תחום המכשירים הזולים שבעבר לנוקיה הייתה שליטה חזקה בו עם מכשירי ה-S40.

עוד בחודש ספטמבר עלו שמועות כי נוקיה אכן מפתחת מכשיר מבוסס אנדרואיד ועל פי הדיווח, צוות של נוקיה בחן את תפקוד המערכת והריץ את האנדרואיד על מספר מכשירי לומיה, קצת לפני שנסגר החוזה עם מיקרוסופט. החברה החלה את עבודתה כבר לפני מספר חודשים, זאת כהכנה לסיום חוזה הבלעדיות עם מיקרוסופט על מערכת Windows Phone שאמור היה להסתיים בעוד שנה.

אולם ייתכן כי עם רכישת מיקרוסופט את נוקיה, הוחלט לבסוף לגנוז את התוכניות, וקשה לנו להאמין כי מיקרוסופט תאפשר למערכת האנדרואיד לרוץ על מכשירים לשוק הנמוך במקום גרסה מותאמת של Windows Phone.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.