פייסבוק ב-VR

אמש בכנס השנתי של חברת אוקולוס (Oculus) שבבעלותה של פייסבוק (Facebook), הציג מארק צוקרברג חלק קטן מהפיתוחים לטכנולוגיית המציאות המדומה שעובדות החברות. האם כך ייראה העתיד החברתי שלנו?

באמצעות הטכנולוגיה, שנקראת Toybox, נוכל ליצור אווטארים אנושיים לפי תווי הפנים של אנשים, ולהציג אותם במציאות רבודה (VR). האווטארים מסוגלים לחייך, לצחוק או להביע הלם וכעס, כאשר הם למעשה מחקים את האנשים שפעילים אותם עד לרמה של הבגדים שהם לובשים.

כך יוכלו שני אנשים לבנות חללים, לשחק בניהם או לשתף פעולה, זאת בזמן  שהאווטארים שלהם מחקים את תנועותיהם והמראה החיצוני שלהם בצורה מונפשת ותלת מימדית. "אנחנו לא יכולים לשכפל בדיוק את תנועת הגוף והזרועות", הסבירו פייסבוק בפוסט בבלוג לאחר האירוע, "אנחנו יכולים להעריך בצורה אלגוריתמית את המיקום שלהם באמצעות מיקום הראש והידיים. בחרנו לעשות כך כדי ליצור תחושה יותר אנושית של תקשורת בין אנשים".

"תנועת שפתיים מדומה יוצרת אינדיקציה לכך שהאדם מדבר, ותורמת לשיחה להיות שוטפת יותר. הקול הוא המנוע לתנועת השפתיים, כאשר המערכת משלבת אותות מהקול, הראש ומיקום הידיים כדי ליצור מצבי רוח ספציפיים. האווטארים מסוגלים להציג רגשות מורכבים כמו 'בלבול', 'סקפטיות', 'האזנה' וכן הלאה". במהלך ההדגמה התקשר צוקרברג לאשתו באמצעות אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק, אשר נראתה יושבת במטבח לצד דמויות וירטואליות של בעלה והצוות שלו.

via GIPHY

במקביל הכריז צוקרברג על כוונת החברות לפתח ערכות מציאות רבודה עצמאיות שלא תלויות במחשב או בטלפון החכם. הוא ציין כי הפרויקט נמצא בשלבים מוקדמים, כאשר יש כבר ערכה פועלת אבל אין עדיין חומרה שתומכת בו. "המטרה היא שאנשים יוכלו לראות וליצור קשר עם עצמים בעולם האמיתי מבלי להיות תלויים בחוטים", אמר. בנוסף הכריז כי פייסבוק הקצתה 250 מיליון דולר כדי לפתח תוכן מקורי לפלטפורמת האוקולוס שברשותה.

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד