נראה כי לאפל (Apple) יש בהחלט סיבה לחייך: במהלך פרסום תוצאות הדו"ח הרבעוני האחרון של השנה הנוכחית, ציין השבוע מנכ"ל החברה, טים קוק, כי לא מעט מרוכשי האייפון החדש שידרגו את מכשירם הקודם: "כ-30 אחוז מרוכשי המכשירים החדשים ברבעון הקודם שדרגו ממכשירים קודמים – בין אם אייפון או כל פלטפורמה אחרת". קוק אמנם לא ציין בדיוק מאלו מכשירים או מאיזו פלטפורמה בוצע המעבר, אך הדגיש ואמר כי מדובר במעבר מכל מערכת הפעלה מתחרה או כל מכשיר אחר למכשיר האייפון החדש.

עוד הוסיף כי במהלך תקופה זו, מכרה החברה מספר שיא של כ-49 מיליון מכשירי אייפון – נתון המהווה עלייה של כ-22 אחוזים משנה לשנה. למרות שלא ציין זאת באופן פומבי, ניתן להניח שלא מעט ממשתמשי האנדרואיד "חצו את הקווים" לפלטפורמה המתחרה. את המעבר של משתמשי האנדרואיד שאומנם לא צוינו במספר אחוזים, ניתן ליחס להגדלת המסכים לגדלי 4.7 ו-5.5 אינץ', מהלך אותו נמנעה החברה לעשות במשך שנים – מה שייתכן וקסם למשתמשי האנדרואיד לבצע את המעבר.

מלבד הגדלת המסכים, יתכן כי גם השקת מערכת ההפעלה iOS 8 אשתקד השפיעה על העוברים הפוטנציאליים – שכן אפל הוסיפה במערכת הפעלה זו מספר אפשרויות פונקציונליות כגון שיתוף בין האפליקציות השונות, תמיכה במקלדות צד ג' ועוד.

מזה זמן רב אפל מחזרת אחר משתמשי האנדרואיד ולא רק אחריהם, וכעת נראה כי מאמציה מתחילים לשאת פרי. אשתקד, מספר ימים לאחר השקת מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס בעלי המסכים המוגדלים, הקימה החברה אתר מיוחד שמטרתו לעזור למשתמשי האנדרואיד לבצע את המעבר למכשיר מבוסס iOS בקלות. בנוסף היא השיקה אפליקציה ראשונה למערכת האנדרואיד המסייעת במעבר.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אדם

  אפל מתחזקת מאוד מאז השקת המסכים הגדולים והשינוים שהיא מבצעת במערכת ההפעלה שלה

 • ehad

  אם תחברו את כל מכירות מכשירי הפרימיום שמרצים אנדרואיד שיצאו בשנה האחרונה אולי תגיעו למה שאפל מוכרת בחודש הראשון להשקת מכשיר אייפון חדש. (האולי הוא במקרה שמדובר על שנה אי זוגית שבה מוכרים דמגי S.)

 • אבי

  וכמה עברו מאפל לאנדרואיד???

  • רון ויצמן

   לא הרבה. אפל בשנתיים האחרונות מתחזקת מאוד. היא הגיעה למצב שהיא המובילה בשוק הסוללר

   • RuR

    מאיפה אתה יודע שלא הרבה?

    • רון ויצמן

     זה היגיון פשוט. כי היא הפכה למובילה בשוק והאחוזי רכישה גודלים כל שנה.

    • Arik Shainer

     הדוחות מדברים בעד עצמם, ידידי.

   • אבי

    סהײכ ולמרות כל הרעש שאפל עושה, ios היא רק כ-14% מהשוק (טלפונים עם מערכת הפעלה שלה). אנדרואיד תופסת כ-80%. אז שלא יעבדו עליכם…

    • Guy Caspi

     אבל מודדים את זה לפי מכשירים לא מערכת הפעלה

    • פיפוש

     אכן כן, אבל אתה משווה תפוחים לתפוזים.
     רוב מכשירי האנדרואיד אילו מכשירים ברמות שוק שאפל לא מתחרה בהם אפילו.
     צריך להשוות מכירות של מכשירי פרימיום למכשירי פרימיום, ובזה אפל מובילה על כולם בפער ענק.

     • אבי

      דובר על כך ש-30% עברו ממערכת אחרת או מאייפון ישן. דובר על כך שאפל מחזרת אחר משתמשי האנדרואיד.
      כך שאין קשר למה שאתה כותב. לא מדובר על מכשיר אלא מערכת הפעלה ובזה אפל מפגרת הרחק אחרי המובילה גוגל.

 • Udi

  22 percent rise, 30 percent from others equal 8 percent of apple losers sorry, users, left the perfect HiPhone to Android perhaps?