שנת 2014 הייתה שונה פורייה ומשגשגת ביותר עבור צרכני הסלולר השונים. לצד טרנד המכשירים הסינים שהלך ותפס תאוצה רבה השנה, בתחילת הרבעון הראשון שנת 2015 אנו צפויים לראות את מכשירי הדגל של מיטב היצרניות האנדרואיד שיחליפו את מכשירי הדגל של השנה הנוכחית. אספנו עבורכם כמה מהם, בצירוף מכשיר Windows Phone אחד.

HTC One M9

היצרנית הטיוואנית שהציגה רף גבוה מאוד עם השקתו של מכשיר ה-M8, שגם זכה בתחרות הטלפון המעוצב והיפה ביותר, צפויה לבלוט בנוכחותה גם בשנה הבאה. בניגוד למכשיר הדגל של השנה הנוכחית ולטיזרים אודות שמו שזכה ללא מעט הדלפות והשערות טרם השקתו הרשמית, צפויה החברה להמשיך בשם הקוד M בצירוף הספרה 9 העוקבת. המכשיר, על-פי כל ההדלפות השונות,  צפוי להציע מסך בגודל של 5.2 אינץ' ברזולוציית QHD, כאשר תחת מכסה המנוע יאובזר כפי הנראה במערכת העל שבב Snapdragon 810 החדישה של קוואלקום בעלת ה-3 ג'יגה בייט זיכרון ראם ומעבר למצלמה רגילה. לא צפויים שינויים מהפכניים בגזרת העיצוב, אך ייתכן כי החברה תקצץ מעוביו ויהיה דק' במיוחד.

LG G4

מכשיר הדגל הבא של הענקית מקוריאה צפוי להיות מוצלח לא פחות מקודמו, מכשיר ה-G3, שזכה לאחוזי מכירות גבוהים במיוחד השנה ובישראל בפרט. טרם נחשף גודלו של המכשיר, אך כפי הנראה תעדיף החברה להשיק פאבלט, ייתכן בגודל של יותר מ-5.5 אינץ', בצירוף רזולוציית ה-4K. זוהי הרזולוציה הגבוהה ביותר שנראתה במכשירים חכמים עד היום, בדיוק כפי שעשתה עם מכשיר ה-G3 שמגיע ברזולוציית Quad HD. תחת מכסה המנוע, ייתכן והחברה תשלב את מערכת העל שבב Snapdragon 810, אך גולת הכותרת של המכשיר תהיה, כפי הנראה, המצלמה בעלת ה-20.7 מגה-פיקסל עם עדשה מתוצרת סוני. בשלב זה, לא ידוע האם המכשיר יזכה לעיצוב מחודש וייתכן שימשיך את הקו של ה-G3.

LG-G3-Logo

Galaxy S6

מכשיר הדגל של הענקית הקוריאנית צפוי לכלול מהפך, לפחות בכל הנוגע לעיצוב המכשיר ולממשק המשתמש. ייתכן, ולאור היחלשות המותג במכשיר הדגם הנוכחי, הדיווחים השונים אומרים כי החברה עובדת על פרויקט חדש, פרויקט אפס שמו (Project Zero), בו כפי הנראה ייבנה מכשיר הגלקסי מחדש מן היסוד. Samsung-Galaxy-Alpha-cameraאחת השמועות הרבות אודות מכשיר הגלקסי S6 הוא עיצובו הקמור, שיזכיר במעט את מכשיר ה-Note Edge עם המסך הגולש. טרם ידוע אולם אם החברה תאמץ את עיצובו של מכשיר ה-Edge ותשיק מכשיר עם מסך גולש משני הצדדים, ולא רק בצד אחד כפי שמציע ה-Edge. בנוסף, בדומה למכשיריה החדשים שהושקו לא מזמן, הגלקסי A3 ו-A5, צפוי המכשיר לכלול גוף ממתכת ולא מפלסטיק, שאפיין למעשה את מכשיריה הקודמים. תחת מכסה המנוע יאובזר המכשיר כפי הנראה בשבב ה-Exynos 7420 מתומן הליבות התומך בארכיטקטורת 64 ביט המיוצר על ידה, זיכרון ראם של 3 ג'יגה בייט ומצלמה אחורית ברזולוציית 20 מגה-פיקסל. גם מסך המכשיר צפוי לעבור שינוי, ויהיה כפי הנראה בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית QHD או 2K.

 

 OnePlus Two

בהמשך למגמה שהציבה השנה עם השקת מכשיר ה-OnePlus One הכוללת מכשיר בעל חומרה חזקה בתג מחיר נמוך במיוחד, צפויה חברת OnePlus להמשיך להיות הפתעת השנה. המכשיר בעל הרום המפורסם של צוות ה-CyanogenMod לא יזכה כפי הנראה למתיחת פנים עיצובית, אך כן יזכה לחומרה משודרגת במיוחד שתכלול את מערכת העל שבב Snapdragon 810 מבית קוואלקום וזיכרון ראם של 4 ג'יגה בייט. ומה לגבי המחיר אתם שואלים? כפי הנראה, החברה תמשיך במגמה ותכריז על תג מחיר נמוך במיוחד. במילים אחרות: מכשיר גדול, בכסף קטן.

oneplus-cyanogenmod-themes-2

Sony Xperia Z4

על אף שהודלפה תמונתו של מה שאמור להיות מכשיר הדגל הבא של חברת סוני, לא צפויים שינוייים מהפכנים בגזרת עיצוב המכשיר למעט המסגרת שתצטמק מעט, xperia-z4-2כך ששטח הפנים של המסך יגדל יותר. ייתכן אולם, כי החברה תאמץ את רזולוציית ה-Quad HD שנראתה לראשונה במכשיר ה-G3. כפי הנראה, וכצפוי, המכשיר עדייו יוביל עם תקן ה-IP67 המקנה הגנה כנגד מים ואבק. גם המכשיר הבא של סוני, כמו יתר חבריו למירוץ, צפוי לכלול את מערכת העלל שבב Snapdragon 810 של קוואלקום בתוספת זיכרון ראם של 4 ג'יגה.  בדומה לאשתקד, המכשיר צפוי להיחשף במהלך תערוכת ה-MWC 2015.

Microsoft Lumia

מכשיר הדגל הבא של מיקרוספט תחת המותג "לומיה מבית מיקרוסופט" צפוי כמו מרבית המכשירים להיחשף במהלכה של תערוכת ה-MWC 2015 שתיערך בעוד מספר חודשים. טרם ידוע מה תהיינה העדפותיה של החברה בנוגע לעיצוב המכשיר כמו גם שמו ומפרטו הטכני, אך כפי הנראה מערכת ההפעלה עלייה ירוץ המכשיר תהיה מערכת ה-Windows 10 החדישה אותה צפוייה החברה להשיק בתחילת הרבעון הראשון של 2015. (מקור)