בתערוכת הגיימינג Gamescom הכריזה מיקרוסופט (Microsoft) על עדכון קשוחה עתידי שיגיע אל קונסולת ה-Xbox One ויציג מספר שיפורים כמו תמיכה במגוון רחב של פורמטי וידאו על-ידי ניגון מכונן חיצוני, תמיכה ב-DLNA ועוד.

בבלוג הרשמי של מייג׳ור נלסון מצויין כי השיפורים במערכת ההפעלה מגיעים בעקבות משוב שהגיע שהמשתמשים ובחברה מתגאים כי מאז שהעלו את אתר המשוב לאוויר נרשמו בו יותר מ-400 אלף הצבעות. אחת היכולות המבוקשות ביותר על-פי האתר הוא תמיכה בניגון של עוד קבצי מדיה, בין אם מדובר בהזרמה (DLNA) או מתוך כונן USB המחובר אל הקונסולה. במיקרוסופט נענו לדרישה ועדכון תוכנה קרוב ויישום Media Player יביאו תמיכה ביותר מ-40 סוגים שונים של קבצים, בניהם: mkv, h264 avchd, wmv hd, divx, xvid ואפילו תמיכה בקבצי gif מונפשים.

אפשרויות המדיה לא מסתיימות כאן, החברה הכריזה בשבוע שעבר על טיונר חיצוני המתחבר אל הקונסולה הטיונר מאפשר להזרים שידורי טלוויזה מהקונסולה אל מכשירים ניידים כמו טלפונים חכמים או מחשבי לוח מבוססי אנדרואיד, iOS או חלונות. כמו-כן תינתן האפשרות לקבוע כי בהפעלה של הקונסולה יעלה באופן אוטמטי יישום הטלוויזיה.

כמו-כן נראה כי החברה שמה דגש על ריבוי-משימות ועתה כשמתקבלת הודעה חדשה או התראה אין צורך לעזוב את המשחק ולחיצה ארוכה על כפתור ה-Xbox בבקר תציג אותן בצד הימני של המסך – יהיה ניתן להציג שמעתה הודעות כשרשור דבר המקל על מעקב השיחה עם חברים, לצפות באצ׳יוומנטים (הישגים) שהושגו ועוד. בנוסף לחיצה כפולה על כפתור ה-Xbox תעלה את ה-Snap Center תפריט מהיר המופיע על-גבי המסך המפאשר לבצע פעולות מהירות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.