אפליקציות השבוע

גל הקור והשלגים שפקדו אותנו לאחרונה הזכירו לנו שאחד מענפי הספורט הפופולריים בחורף הוא הסקי. אז נכון שארצנו הקטנטונת אינה משופעת באתרי סקי, אך בכל זאת תוכלו לגלוש להנאתכם בחרמון או בחו"ל. אז בעזרת איזו אפליקציה תוכלו לדעת היכן צפוי לרדת שלג? מה מפלס השלג בחרמון? אפליקציה שתמדוד את ביצועי הגלישה שלכם וגם כזאת שתנחם אתכם אם נאלצתם להישאר בעבודה או בבית.

לפני שיוצאים – מתעדכנים

סקי הוא לא ספורט זול ויש להתכונן היטב לפעילות מסוג זה. בגלל ששלג הוא תוצאה של מזג האוויר ומכיוון שדרושים תנאי מזג אוויר נוחים לגלישה – כדאי להתעדכן היטב בתחזית. אפליקציות מזג אוויר קיימות בשפע, אך הפופולארית שבהן היא AccuWeather.AccuWeather

האפליקציה מספקת מידע ב-33 שפות, ביניהן עברית. ניתן לחפש באמצעותה ערים רבות מכל רחבי העולם ולצפות בתחזית מזג האוויר הצפוי בהן. התחזית מפורטת ביותר וניתן לחלק את היום לפי שעות שונות ולראות מה חזוי בכל שעה. גם בפרמטרים כמו אחוזי לחות, מהירות הרוח ומדדי UV ניתן לצפות באפליקציה, אך מדד ‘RealFeel’ מעניין במיוחד ומציג את הטמפרטורה שבאמת נרגיש. לדוגמה, אם ביום קייצי חם ישררו 30 מעלות בחוץ, בשל הלחות שבאוויר נרגיש כמו 32 מעלות צלזיוס.

עוד מספקת האפליקציה מפות מזג אוויר שונות, סרטונים מעניינים וגם תוספות הפועלות רק במדינות מעבר לים. ניתן גם להוריד גרסה המותאמת לשעונים חכמים וישנה גרסה מקצועית יותר בתשלום.

להורדה: אנדרואיד | iOS

החרמון בשידור חי

אז אחרי שעשיתם את כל שיעורי הבית הדרושים והחלטתם לאן לנסוע הגיע הזמן לארוז את המזוודות. טוב, נודה על האמת, המדינות מעבר לים קצת יותר אטרקטיביות עבור חובבי הסקי, אבל בחלק קטן מימי השנה ניתן ליהנות גם מההר המושלג שלנו.

אתר החרמון מפעיל אפליקציה שגם באמצעותה ניתן להתעדכן במזג האוויר בהר. מלבד התחזיות ישנו פירוט על תנאי הגלישה שם, על מסלולי הסקי שפתוחים, מידע כללי על האתר וגם מחירון לכניסה ולפעילויות השונות. ישנה גם אפשרות לצפות במצלמות המשדרות בשידור חי ומפוזרות במפלס התחתון של האתר, במזחלות האקסטרים ובפסגה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

 

hermon

מודדים את הביצועים

בין אם הגעתם לחרמון ובין אם טסתם לחו"ל, הגיע הזמן להתחיל ליהנות מהשלג הלבן ובוודאי תרצו שאפליקציה תעקוב אחר ביצועי הסקי או הסנובורד שלכם. גם בתחום הזה קיימות אפליקציות רבות ודוגמה אחת מהן היא אפליקציית SkiSpeed.

האפליקציה מודדת בזמן אמת את מהירות הגלישה, את הגובה, זמן הגלישה, מהירות מירבית ועוד נתונים רבים וחשובים. האפליקציה גם מדווחת, באמצעות פקודות קוליות על תחילת המדידה לצד דיווחים קוליים אחרים, כך שבהחלט קל להתחיל את המדידה ולהכניס את המכשיר לכיס פנימי.

ניתן גם לשמור את הנתונים בהיסטוריית הגלישות ולראות על גבי מפה את מסלול הגלישה יחד עם גרפים המבוססים על הנתונים. לכל אלה מצטרפת גם תחזיות מעודכנות עבור 70 אתרי סקי בעולם, אך את ישראל לא מצאנו שם.

להורדה: iOS 

SkiSpeed

כאילו הייתם בשלג

אם באמת הייתם בסקי בוודאי הפקתם תמונות רבות במהלך הגלישה שתוכלו להשוויץ באמצעותן למשפחה ולחברים. עם זאת, לא כולנו יכולים לעזוב הכל באמצע החיים ולנסוע פתאום לחופשת סקי. מה עושים? גם עבור זה ישנה אפליקציה.

SnowCam תייצר אנימציית שלג יורד על כל תמונה שתחליטו לצלם או לבחור מהמכשיר שלכם. באפליקציה ישנן מעל 10 אנימציות שלג וחורף כך שניתן לבחור בין שלג רומנטי וקליל ובין חורף גשום וקודר. אפשר גם לבחור את מסגרת התמונה ולבסוף לשתף את התוצאה בדמות קובץ GIF היכן שרק תרצו.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.