השבוע פרסמנו ידיעה על כך שנמכרו פחות ממיליון שעוני Android Wear נמכרו ב-2014. אתם קולטים? המוצרים הלבישים הרצים על מערכת ההפעלה מבית גוגל, אולי הטרנד הלוהט ביותר שדיברנו עליו כאן ב-TGspot, מכר כמו בשעה הראשונה לפתיחת חנויות אפל לאחר הכרזה על מוצר חדש. ומה זה אומר? הרבה דברים, אבל בראש ובראשונה על הצורך של הצרכים במוצר שכזה. כלומר, משתמשי סמארטפון כיום אינם רואים בשעון חכם כתוספת חשובה, או יתרה מכך, אפילו מפריעה.

כמי שהשתמש במספר שעונים חכמים, כולל ה-Moto 360 ,Gear ו-Pebble הגעתי למסקנה פשוטה – אנחנו לא מעוניינים להפעיל את האפליקציות מהמסך הקטן, אנחנו לא רוצים לדבר דרך השעון ובטח לא לשחק דרכו. יש לנו כבר טלפון ביד ששאוף תמיד להיות גדול עוד יותר כל שנה, אז משם לרדת למסך קטן יותר? לא נשמע הגיוני, נכון?

אז למה אנחנו זקוקים לשעון חכם? מלבד סמל סטטוס ומי שבאמת רוצה לצפות בשעה, השעון החכם אמור לספק לנו הצצה מהירה להתראות המגיעות אלינו בטלפון, בלי להפעיל את המסך בכל פעם. אם אתם מאלה, כמוני, המקבלים עשרות התראות מידי יום, זה בהחלט חוסר זמן בלהציץ בכל פעם במסך הטלפון, במיוחד אם הוא בתיק או רחוק מאיתנו.

אז מה יקרה ב-2015 לשוק השעונים? ה-Apple Watch יגיח לראשונה לעולם, מה שצפוי לגרום לרבים לרכוש שעון גם אם הם לא ממש זקוקים לו, וסביר כי נראה זינוק בשוק ובחברות נוספות המצטרפות לעגלה, גם כאלו שלא חשבו שיגיעו לשם. האם שוק השעונים ישתנה באופן מהותי עוד שנה מהיום? בזה אני לא ממש בטוח, אבל השנה הקרובה היא מה שאולי תכריע את הכף.

טור זה פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי שלנו. עוד לא נרשמתם? זו ההזדמנות שלכם. לחצו כאן

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Maor Bar

  אני גם חושב שיש קשר לעיצוב. רוב השעונים החכמים הם פשוט מכוערים להחריד.
  אפשר להוציא את LG G Watch אבל שאר הדגמים פשוט לא יפים.

  אולי אם היו משקיעים בעיצוב גם וזה היה מרגיש שעון יוקרתי יותר אנשים היו רצים לקנות.

 • טוסטי

  אחלה כתבה וניתוח. לעניות דעתי אנשים כמוך שמקבלים הרבה התראות אולי ימצאו תועלת בשעון חכם. אבל אנשים שמשתמשים בסמארטפון בעיקר להתקשרות (וואטסאפ פיסבוק ) ירצו להגיב ברגע שיראו את ההתראה או לתת פידבק כלשהו ולכן בכל מקרה יוציאו את הסמארטפון. מה עוד שכיום לא מדובר רק בטקסטים אלא בהודעות עם תמונות תגובות לייקים קול וכו מסוג התכנים שרוב האנשים חעדיפו לראות על מסך גדול ונוח. כל זה לא היה רלוונטי אם השעונים היו עם סוללות שמחזיקות שבועות. אבל שעון שמחזיק יום יומיים כמו של אפל למשל יגרור עוד ריצה למטען כל כמה שעות עוד כבלים ועוד תלות בשקע הקרוב. כי אם נגמרת הבטריה אז הלך הדאויין ונשארנו עם חתיכת ברזל לא מתפקדת. אנשים עצלנים מדי לקבל מוצר שמנסה לחסוך פעולות שבכל מקרה קורות ומוסיף הרבה כאבי ראש וחורים בכיס.
  טוסטי

  • איתי מקמל

   מסכים מאוד. מבחינת העדכונים שמקבלים לטלפון, זה אכן יכול לחסוך (בשימושי לפחות) כ-60 אחוז מהצצה במכשיר ללא צורך בתגובה. עניין הסוללה הוא הבעיה המרכזית בשעונים הללו ושעון הפבל עושה את נכון.
   אם היה שילוב של שעון Android Wear בשימוש מסך שחור לבן בטכנולוגיית E-INK, זה היה, נכון להיום, פתרון מושלם.

   • ishay

    פבל הוסיפו.תמיכה לאנדרואיד וויר שזה אומר שקיבלת בדיוק את מה שציפית לו

  • ishay

   מאיפה הסקת שהמכשיר של אפל מחזיק יום או יומיים ?
   זה נתון שעוד לא הוצג ונבדק בעולם האמיתי
   תכלס אם הוא ההצהרה תהיה כמו היום שלם של האייפון אנשים יתאכזבו מאוד כי האייפון ןא מחזחק יום שלם בשימוש מעט אבל ממש מעט מעל הנורמל

   לגבי הניתוח בהלט נכון וזה נכון גם לכל מכשירי הטאבלט שלא נותנים בראש יותר כי מסכי הטלפון פשוט גדלו ברמה שההבדל לא ממש ניכר אם קונים טאבלט 8 אינטש
   ואף פעם המכירות של הטאבלטים הגדולים יותר לא היו להיט ככה שמיום ליום גם השוק הזה יורד

   השעון הכי יפה כיום זה lg עם המבנה מכסף או מנחושת/זהב אדום

   שעון צריך להיות קודם כל שעון ורק אחרי שייתן את היוקרה הזו צריך שיהיה חכם
   המוטו 360 נראה נהדר אבל שוב השימוש הכללי לא משהו