כולנו היינו בסרט הזה – אנו הולכים לקולנוע על-מנת לחוות מעט אסקפיזם, אך ישנו סוג מסויים של אנשים מטרידים בקהל הצופים שפשוט לא מצליחים להתנתק מהטלפון ומדי כמה דקות חייבים לבדוק האם קיבלו הודעה בקבוצה המשפחתית של הווטסאפ, אם האם עשו להם לייק לתמונות באינסטגרם וכו'. האור המופץ ממסך הטלפון וצלילי התראה מפריעים לשאר הסובבים ליהנות מהסרט.

ב-13 בינואר אישר משרד הפטנטים האמריקאי למיקרוספט (Microsoft) פטנט שיהפוך את בעליו של מכשיר ווינדוס-פון (Windows Phone) לאדם מטריד פחות. במסמכים המתארים את בקשת הפטנט מתואר "מצב לא בולט" (Inconspicuous Mode) המשתמש בחיישנים השונים של המכשיר כמו: GPS, מיקרופון, NFC וכתובת ה-MAC של רשת ה-Wi Fi ו/או במידע המאוחסן על-גבי המכשיר כמו: שם הפגישה בלוח השנה על-מנת לקבוע האם המשתמש נמצא כרגע בקולנוע או במיטה. כאשר הטלפון מזהה את המיקומים הנ"ל המצב יופעל באופן אוטומטי – המכשיר יעמם את הבהירות במסך, ישתיק את ההתראות ויציג במסך הנעילה רק חיווי בנוגע להתראות. המכשיר יפסיק את השימוש במצב שקט כאשר המשתמש לא נמצא בסביבה של קולנוע או כאשר המשתמש יבחר להפסיק אותו באופן ידני.

הבקשה לפטנט הוגשה כבר ב-2013 לפני שבמערכת ההפעלה הניידת שולב מצב ה"שעות שקטות", אשר מוגדר על-ידי המשתמש באופן ידני. נראה כי המצב החדש הוא גרסה מעודנת של אפשרות זו, אך ייתכן כי בעתיד מיקרוסופט תרחיב את האפשרות או תכלול אותו כהרחבה למצב השעות השקטות שכן הוא מציע פתרון מעודן יותר וחשוב יותר – באופן אוטומטי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.