השנה האחרונה הייתה ללא ספק שנה ש-Nvidia לא רוצה לזכור. כמעט אף יצרנית גדולה לא אימצה את שבב ה-Tegra 4 שלה שנחשב אמנם מהיר יחסית אך זללן באנרגיה.

אולם החל מההכרזה על שבב ה-Tegra K1 בחודש ינואר השנה, היא מקווה שהדברים ישתנו, כאשר הראשונה לבחור בשבב החדש שירוץ במכשירה החדש היא Xiaomi שהכריזה בשבוע שעבר על ה-Mi Pad, טאבלט הראשון של החברה. האתר הסיני evolife לקח את ה-K1 לסדרת מבחנים אל מול ה-Snapdragon 801 של Qualcomm הרץ במגוון מכשירים חדישים כמו ה-Galaxy S5 וה-HTC One M8, וכן מול שבב ה-Tegra 4 הוותיק.

התוצאות מדברות בעד עצמן
בבדיקה בכלי המבחנים Antutu, ה-Snapdragon 801 משיג תוצאה סביב 36 אלף נקודות, ה-Tegra 4 צמח ל-38 אלף נקודות ואילו ה-Tegra K1 כבר תופס פער ומשיג תוצאה של 44 אלף נקודות. הדבר חוזר על עצמו גם ביישום 3D Mark שם Snapdragon קיבל תוצאה של 19,962 נקודו ואילו ה-K1 קיבל 25,737 נקודות. כך גם בשאר המבחנים שהורצו, הפער עומד סביב 30% לטובת ה-Tegra K1 ומדובר בהפרשים לא קטנים בהתחשב בעובדה שמדובר בשבב חסכוני יותר בחשמל ובעל מפרט טכני עשיר, אולם יש לזכור כי השבב נבדק עם זיכרון פנימי של 4GB RAM.

זוהי לא הפעם הראשונה בה Tegra K1 משיג תוצאות כאלה, וגם במבחני ביצועים קודמים הוא הצליח להשיג את המתחרים, כולל ה-Snapdragon 805 שעדיין לא יצא לשוק.

החברה מתכננת להשיק את השבב החדש גם בגרסת 64 ביט הכוללת 192 ליבות גרפיות, מעבד מרובע ליבות בתדר 2.32GHz לכל ליבה. ההשקה הרשמית תתרחש כבר בחודש הבא.

Tegra-K1-benchmarks

Tegra-K1-benchmarks (2)

Tegra-K1-benchmarks (1)