לא יכולים להתנתק: אפל וסמסונג
לא יכולים להתנתק: אפל וסמסונג

בעוד מלחמת הפטנטים בין אפל לסמסונג עדיין לא הסתיימה, הולכת ומתגבשת לה חזית חדשה – שרשרת האספקה. סמסונג כידוע מייצרת בעצמה את רוב הרכיבים הקריטיים בקו המכשירים הסלולרים שלה – המסך, המעבד, הזיכרון והסוללה. אם בעבר היא הייתה מסוגלת לייצר רכיבים נוספים במכשיר, הרי שכיום הפופולריות ההולכת וגדלה של מכשיריה גרמו לחברה לעבור ולעבוד יותר ויותר עם ספקי משנה רבים המייצרים חלק ממכלולי המכשירים ורכיבים שונים.

לא עומדת בביקוש
רויטרס מדווח כי החברה פנתה למספר ספקים המייצרים רכיבים עבור קווי מכשירי אפל וביקשה סיוע בייצור הקווים שלה, דבר שיכול לגרום למחסור ברכיבים במכשירים עתידיים של אפל ואף בעליה במחיר של הרכיבים בשל הביקוש הגבוה – גם לסמסונג וגם לאפל. סמסונג פונה לחברות כמו שארפ, טושיבה, קואלקום ועוד יצרניות רכיבים מהשורה הראשונה כדי שיסייעו לה בייצור המכשירים. כל אלו חברות אשר מספקות ומייצרות רכיבים גם למכשיר האייפון של אפל.

“הסיבוב הבא בקרב שלאחר מלחמת הפטנטים יהיה על אספקת הרכיבים”, אמר לי סאן-טה, אנליסט בחברת ההשקעות NH. “מי שינצח הוא זה שיהיה לו את הגישה לרכיבים הטובים ביותר בכמויות גדולות – זה המפתח… ומסביר מדוע סמסונג מחפשת לרכוש רכיבים יותר מאי פעם”.

בכלל נראה כי סמסונג ויצרניות מכשירים בכלל לא מעוניינות להסתמך רק על מקור אחד לרכיב כדי להימנע מ”הפתעות” במהלך תקופת הייצור. כך היה בעבר כאשר HTC נאלצה להחליף את מסך ה-Desire הראשון מ-AMOLED ל-LCD בשל מחסור אספקות מצד סמסונג, צעד שגרם ל-HTC להעביר את מסכי המכשירים שהיא מייצרת ל-S.LCD של סוני. גם סמסונג שקלה בעבר להחליף את מסך ה-AMOLED שבסדרת הגלקסי ל-LCD כדי לעמוד בתפוקות הייצור, אולם צעד זה לא קרה כדי לא לפגוע במותג המסכים שהתגאתה בו בליין הגלקסי הראשון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.