ההכרזה השקטה משהו של Moto X, מכשיר הדגל החדש של מוטורולה מבית גוגל לא הרשים במיוחד במפרט היבש, בלשון המעטה. הוא לא מיועד להיות כוכב גדול במיוחד ומכוון דווקא לשוק שבו כנראה מוטורולה חושבת שיש לה יותר סיכוי – הקהל הצעיר.

ובכל זאת, מוטורולה הצליחה להיות מקורית והביאה מספר חידושים שהמתחרים דווקא לא חשבו עליהם ואולי גם לא יכלו באמת לתת להם מענה כראוי ללא תמיכתה של גוגל ברקע.

רק דברו אליו
מאז שאפל הציגה את העוזרת האישית סירי ב-iPhone 4S, תחום השליטה הקולית הפך לצפוף למדי. לגוגל התחום לא חדש, ועוד בגרסאות המקודמות של האנדרואיד היה ניתן לשלוט ולבצע משימות בהוראות קוליות והמערכת כיום יודעת לקבל הוראות קוליות בשילוב של Google Now. ה-Moto X לוקח זאת צעד אחד קדימה ומאפשר למשתמש “לשוחח” עם המכשיר בכל זמן שירצה ללא צורך בלהפעיל אפליקציה או ללחוץ על המקש. כל מה שהמשתמש צריך לעשות הוא לקרוא בקול “Ok Google now” והמכשיר ממתין לפקודה. כך לדוגמה ניתן להוסיף תזכורות, לבקש לדעת את תחזית מזג האוויר, השעה באזור מסוים, לכוון את השעון המעורר ועוד, בהתאם ליכולות של Google Now שכבר אנחנו מכירים.

כדי לתמוך ביכולת הזו, המכשיר מצויד במיקרופונים וחומרה ייעודית אשר פועלים ומאזינים בכל זמן נתון, ולמרות זאת צורכים הספק מינמלי מהסוללה.

http://www.youtube.com/watch?v=xXyCbrdQEyA

לצלם בזריזות
להפעיל את המצלמה בסמארטפון זו עדיין פעולה שלוקחת נגיעה או שתיים, ואף יותר. יחד עם מצלמת ה-10 מגה פיקסל ב-Moto X, מוטרולה הציגה את ה-Quick Capture המאפשר להפעיל את אפליקציית הצילום בשקשוק המכשיר בלבד. המטרה היא לאפשר לצלם בתוך פחות מ-2 שניות מהרגע שהמשתמש הרים את המכשיר. פעולה הצילום בסמארטפון היא אחת הנפוצות שאנו מבצעים, וזו בחירה בהחלט נבונה להשקיע בכיוון הזה.

Active Display
כדי לספק למשתמש מידע על התראות, ה-Moto X מגיע עם תוספת חדשה המכונה Active Display המשתמשת בחיישנים השונים כדי לדעת מתי מונח ללא תזוזה (על השולחן לדוגמה) וכאשר המשתמש מרים את המכשיר, ה-Active Display יציג אוטומטית תצוגה קטנה על המסך עם ההתראות האחרונות, דבר החוסך מהמשתמש להפעיל בכל פעם את המסך.

עצבו כרצונכם
ה-Moto X הוא הסמארטפון הראשון המיוצר על אדמת ארה”ב, ומוטורולה דואגת מאוד להזכיר זאת. הסלוגן המלווה את הקמפיין “Design by you”, והכוונה כאן היא כשמה כן היא: ניתן לעצב את המכשיר כרצוננו, לקבוע את צבעו של גב המכשיר, החלק הקדמי, הכפתורים, המסגרת סביב עדשת המצלמה, נפח אחסון וגם להוסיף חתימה בגבו. כל זאת מבוצע דרך הכלי Motomaker דרך אתר החברה, ומיוצר לפי התאמה ונשלח ללקוח (בארה”ב) בתוך 4 ימים בלבד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.