רכישת טלפון חכם, במיוחד החדשים והטובים ביותר, דורשת השקעת כסף רבה. עם זאת, ההשקעה הזו אינה מרגיעה בדרך כלל את חששם של המשתמשים מהנורא מכל – מה יקרה להם אם הם ייפלו מהיד במהלך השימוש? מדובר בהוצאה לא קטנה שבדרך כלל הביטוח לא מכסה. לכן, כיום אתרים רבים מבצעים מבחני נפילה בהם לוקחים שני מכשירים, לרוב חדשים, מפילים אותם במספר מצבים ומשווים ביניהם על מנת לגלות מי יותר עמיד ובאיזה אופן.

לא הפתיע אם כן שלאחר שאפל הכריזה על ה-iPhone 5C ועל ה-iPhone 5S, ולאחר שהמכשירים התחילו להימכר בחנויות, מספר אתרים לקחו את שני המכשירים החדשים ובדקו מי יותר עמיד.

את המבחן הראשון ביצע אתר הטכנולוגיה Android Authority על שני הדגמים. בניגוד למה שקורה בדרך כלל, כשמבצע המבחן זורק את שני המכשירים מגובה הכיס (על מנת לדמות נפילה שמתרחשת בעת הוצאת המכשיר מהכיס), נפילה מגובה החזה (על מנת לדמות נפילה המתרחשת בעת שימוש במכשיר לצורך גלישה או שליחת מסרונים) ונפילה מגובה האוזן (על מנת לדמות נפילה המתרחשת בעת שיחה), הפעם מבצע המבחן לקח את שני המכשירים וזרק אותם מגובה החזה – פעם על הגב, פעם על המסך, ופעם על החלק התחתון. כפי שניתן לראות, שני המכשירים שורדים יפה את הנפילות על הגב ועל החלק התחתון, אך התפנית מגיעה בנפילה על המסך. בעוד שהאייפון 5S שורד את הנפילה, האייפון 5C, "המוזל", מתרסק לגמרי והמסך מתנפץ. במבחן זה ניתן לראות מדוע ה-5C נחשב למוזל, וניתן לראות שמעבר לכך שהוא מכוסה בפוליקרבונייט (פלסטיק), איכות הבניה שלו פחות טובה ואיכותית משל ה-5S. למי שתוהה ולא ראה את הסרטון עד הסוף, שני המכשירים פועלים לגמרי גם לאחר הנפילות והפציעות.

את המבחן השני ביצע אתר התיקונים PhoneRepairMiamiBeach, וזרק את שני האייפונים בו זמנית מגובה המותנים (3.5 רגל, קצת יותר ממטר) ומגובה הראש (6 רגל, בערך 1.80 מטר). אמנם בסרטון זה ויתרו על קריינות והעדיפו לשים מנגינה קליטה, אך ניתן לראות בבירור את התוצאות. לאחר הנפילה מגובה המותן, מסכו של האייפון 5C נשבר, בעוד שלא קורה כלום לאייפון 5S. אך לעומת זאת, לאחר הזריקה מגובה הראש, שני המכשירים מתנפצים לגמרי. סרטון זה מחזק את הטענה שאיכות הבניה של האייפון 5S הרבה יותר טובה, אך מראה שגם האייפון 5S אינו בלתי מנוצח.

למי שמעוניין, קיים סרטון נוסף שבעצם מציג מבחן עמידות כולל. תחילה מנסים לשרוט עם מפתחות ועם שקית מלאה במטבעות את שני האייפונים ואת אחיהם הגדול, האייפון 5,  ולאחר מכן מפילים את כולם מגובה החזה.

 

 

 

 

שתף:
-פרסומת-
 • shron

  הכן שני המבחנים לא אומרים שום דבר לדעתי, זה ממש בזיון המבחן הנפילה הזה, המבחן הכי טוב שיש זה לתפוס את הבוחנים מהרגלים ולזרוק אותם בגובה של שני מטרים על הראש בשביל לבדוק מה יקרה לאחר הפגיע באריחי הבטון האם יהיה סדק או לא זה יהיה נחמד זו השווה אמיתת.

  • לשם שינוי אני מסכים איתך, כל מבחני הנפילה האלה הם באמת סתם בשביל הכותרות. לא צריך לקחת אותם יותר מדי ברצינות כי רוב המכשירים יחזיקו ברוב המקרים מעמד מגובה של 60 ס"מ ויתרסקו מגובה של 1.8 מטרים. כבעל Note II גאה, הצלחתי לרסק זכוכית גם מגובה הכיס…
   וכן, יהי בהחלט מעניין לראות את המבחן של הבוחנים: אתם רואים, כשמטילים בוחן מגובה של 1.80 על הראש, אפשר לראות כמה סדקים ושריטות בקליפת המוח, אבל הם בכל זאת יוכלו להמשיך לתפקד. או שלא. 🙂

 • אליעד

  המבחן הזה לא אומר מכלום מכיוון שהאיפון הזול נפל על המסך בניגוד לאיפון האחר, וזה בשני הבדיקות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שני המבחנים לא אומרים שום דבר, מכיוון שבשניהם האיפון הזול נופל ישר על המסך, ואילו האיפון הלא זול נופל על צדו (ולא נראה שהסיבה לכך המבנה שלו)

 • ליאור

  סתם טלפון גרוע

  • אנדרואיד מס' 1

   1+

  • עומר

   1+

  • shon

   1-