רכישת טלפון חכם, במיוחד החדשים והטובים ביותר, דורשת השקעת כסף רבה. עם זאת, ההשקעה הזו אינה מרגיעה בדרך כלל את חששם של המשתמשים מהנורא מכל – מה יקרה להם אם הם ייפלו מהיד במהלך השימוש? מדובר בהוצאה לא קטנה שבדרך כלל הביטוח לא מכסה. לכן, כיום אתרים רבים מבצעים מבחני נפילה בהם לוקחים שני מכשירים, לרוב חדשים, מפילים אותם במספר מצבים ומשווים ביניהם על מנת לגלות מי יותר עמיד ובאיזה אופן.

לא הפתיע אם כן שלאחר שאפל הכריזה על ה-iPhone 5C ועל ה-iPhone 5S, ולאחר שהמכשירים התחילו להימכר בחנויות, מספר אתרים לקחו את שני המכשירים החדשים ובדקו מי יותר עמיד.

את המבחן הראשון ביצע אתר הטכנולוגיה Android Authority על שני הדגמים. בניגוד למה שקורה בדרך כלל, כשמבצע המבחן זורק את שני המכשירים מגובה הכיס (על מנת לדמות נפילה שמתרחשת בעת הוצאת המכשיר מהכיס), נפילה מגובה החזה (על מנת לדמות נפילה המתרחשת בעת שימוש במכשיר לצורך גלישה או שליחת מסרונים) ונפילה מגובה האוזן (על מנת לדמות נפילה המתרחשת בעת שיחה), הפעם מבצע המבחן לקח את שני המכשירים וזרק אותם מגובה החזה – פעם על הגב, פעם על המסך, ופעם על החלק התחתון. כפי שניתן לראות, שני המכשירים שורדים יפה את הנפילות על הגב ועל החלק התחתון, אך התפנית מגיעה בנפילה על המסך. בעוד שהאייפון 5S שורד את הנפילה, האייפון 5C, "המוזל", מתרסק לגמרי והמסך מתנפץ. במבחן זה ניתן לראות מדוע ה-5C נחשב למוזל, וניתן לראות שמעבר לכך שהוא מכוסה בפוליקרבונייט (פלסטיק), איכות הבניה שלו פחות טובה ואיכותית משל ה-5S. למי שתוהה ולא ראה את הסרטון עד הסוף, שני המכשירים פועלים לגמרי גם לאחר הנפילות והפציעות.

את המבחן השני ביצע אתר התיקונים PhoneRepairMiamiBeach, וזרק את שני האייפונים בו זמנית מגובה המותנים (3.5 רגל, קצת יותר ממטר) ומגובה הראש (6 רגל, בערך 1.80 מטר). אמנם בסרטון זה ויתרו על קריינות והעדיפו לשים מנגינה קליטה, אך ניתן לראות בבירור את התוצאות. לאחר הנפילה מגובה המותן, מסכו של האייפון 5C נשבר, בעוד שלא קורה כלום לאייפון 5S. אך לעומת זאת, לאחר הזריקה מגובה הראש, שני המכשירים מתנפצים לגמרי. סרטון זה מחזק את הטענה שאיכות הבניה של האייפון 5S הרבה יותר טובה, אך מראה שגם האייפון 5S אינו בלתי מנוצח.

למי שמעוניין, קיים סרטון נוסף שבעצם מציג מבחן עמידות כולל. תחילה מנסים לשרוט עם מפתחות ועם שקית מלאה במטבעות את שני האייפונים ואת אחיהם הגדול, האייפון 5,  ולאחר מכן מפילים את כולם מגובה החזה.