גרסה 5 של אנדרואיד (Android), הידועה בשם הקוד לוליפופ (Lollipop), הביאה עמה חידושים רבים למערכת ההפעלה של גוגל – שפת עיצוב חדשה, מערכת התראות משודרגת, אבל גם בעיה של זליגת זיכרון אשר גורמת למשתמשים לחוות סגירה של יישומים, במקרה הטוב, או אתחולים אקראיים של מערכת ההפעלה, במקרה הרע. עכשיו עולה השאלה, האם גוגל קרובה לתקן את הבעיה?

Android 5.1.1 SDK Manager
גרסה 5.1.1 ב-SDK Manager

מפתחים חדי עין זיהו שגרסה 5.1.1 זמינה להורדה ב-SDK Manager, כלי פיתוח וניטור לאנדרואיד. אין זו אומר שהגרסה זמינה כבר להורדה, אלא שגוגל עובדת על גרסה חדשה. על-פי הערכות, בגלל הקרבה לשחרור של גרסה 5.1, וגם מאחר שמודבר בתת-גרסה, נראה כי מדובר בגרסת תיקונים שתביא עמה את התיקון לבעיית זליגת הזיכרון שקיימת באנדרואיד מאז גרסה 5. על-פי כלי מעקב התקלות, התקלה כבר תוקנה באופן פנימי אך התיקון טרם שוחרר ומעריכים כי התיקון יופץ בגרסה זו. בנוסף על-פי הערכות ייתכן כי גוגל תפעיל את ה-Google VPN, אפשרות חדשה שמגיעה עם גרסה 5.1 אך לא מופעלת. היכולת Google VPN מאפשר למסך את תעבורה הנתונים על-ידי שימוש בתקשורת סגורה.

מאז הפרסום הוסרה גרסה 5.1.1 מה-SDK Manager, וגם טרם שוחררה לפרויקט ה-ASOP כך שלא ניתן העריך מתי תשוחרר על-ידי גוגל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.