המצב הביטחוני המיוחד דורש מאיתנו לא פעם להיות זמינים יותר מהרגיל, אך נראה שדווקא ברגעים שבהם ישנו עומס על הרשת הסלולרית הסמארטפונים שלנו יתקלו בקשיי קליטה רבים ולא נצליח ליצור קשר עם הקרובים לנו ולוודא שהכל בסדר גם אצלם. התקן חדש מנסה לספק פתרון לבעיה ועוקף את הצורך הבלעדי בקליטה סלולרית או באינטרנט בכדי לתקשר עם סמארטפונים אחרים. באמצעות חיבור ההתקן והתקנת אפליקציה ייעודית, יוכלו המשתמשים לשלוח מסרונים ומיקומי GPS למשתמשים אחרים, גם שלא על גבי הרשת הסלולרית או רשת ה-Wi-Fi.

ההתקן המכונה goTenna מתקשר עם התקנים נוספים מאותו הסוג באמצעות שידור מנקודה לנקודה וללא תיווך אנטנות נוספות או תחנות ביניים. טכנולוגיית ה-Bluetooth מאפשרת להתקן להיות מקושר עם הטלפון החכם של המשתמש ולשמש עבורו כמעין אנטנה חליפית. מתוקף כך נדרשים המשתמשים שלא להרחיק את הסמארטפון מההתקן בטווח  העולה על  שישה מטרים, אך ההתקן מסוגל לתקשר עם התקנים הדומים לו שנמצאים במרחק של עד 80 קילומטרים, בכפוף למאפייני הסביבה. כך שלא משנה אם אתם בהופעת מרובת משתמשים כשהרשת הסלולרית עמוסה, או בטיול שטח מאתגר ללא כיסוי קליטה סלולרית – ה-goTenna יאפשר לכם להישאר זמינים.

עם רכישת ההתקן יתבקשו המשתמשים להוריד אפליקציה של החברה שתאפשר את השימוש בתכונות השונות שלו. עדיין לא ניתן לקיים שיחות קוליות באמצעות ה-goTenna, אך ניתן לשלוח באמצעותו מגוון סוגים של מסרונים (גם קבוצתיים), מיקומי GPS על גבי מפות, צ'אט לשעת חירום ועוד.  החברה מתפארת כי ההודעות מוצפנות בתקן RSA-1024 ולמשתמשים שאינם מחזיקים במכשירכם יהיה קשה מאוד לקרוא אותן.

קרא עוד:  הסוללה הניידת Xiaomi Mi Power Bank 2C בקיבולת 20,000mAh בירידת מחיר

הערכה, הנמכרת בהזמנה מוקדמת במחיר של $149, כוללת זוג התקנים נישאים המוגנים בפני מים ואבק ובעלי סוללת ליתיום-יון נטענת. מעבר לעלות הרכישה של ההתקנים לא תשלמו בנוסף דמי שימוש כלשהם וניתן לרכוש אותם גם באמצעות אתר החברה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.