בשנים שלפני התרחבותן של קונסולות המשחקים השונות אל מימדים עצומים, שלטה בשוק חברה אחת ויחידה שלמעשה החדירה את המותג "קונסולת משחקים" ברחבי העולם כולו. היום, קונסולת המשחקים המקורית Game Boy של חברת נינטנדו חוגגת 25 שנה. מזל טוב כבר אמרנו?

בדיוק לפני 25 שנה, בתאריך ה-21/04/1989, פרצה בסערה חברת נינטנדו לשוק עם קונסולת המשחקים Game Boy, שלימים הפכה לרב מכר וללהיט גדול. במבט לאחור, קונסולת ה-Game Boy לא בדיוק הייתה קונסולת המשחקים האידאלית שאנחנו מדמיינים לעצמנו כיום ונראתה כמו בלוק גדול על טהרת צבעי השחור והירוק שהיו מפוקסלים למדי בתקופה, אך שינתה את תפיסת העולם בכל הנוגע למשחקים דיגיטליים. למעשה, קונסולת ה-Game Boy לא הייתה מכונת המשחקים הדיגיטלית הראשונה, אך מכשיר הפלא הכה גלים הודות לקלות השימוש והנוחות שכבשה את לב הצרכן.

קונסולת ה-Game Boy המקורית כללה שתי גרסאות, כשלמעשה אחת מהן (Game Boy Light) זכתה לראות אור רק ביפן (ארץ הולדתו של ה-Game Boy), ואילו השנייה (Game Boy Pocket), נכנסה לייצור המוני שהחלה את מכירתה באמריקה הצפונית תחילה, עם המשחק הממכר טטריס. על אף שהמשחק הצבעוני הראשון כבר זכה לראות אור ביפן בשנת 1996 (פוקימון אדום וירוק), ניצניו הראשונים של משחקים צבעוניים נראו רק שנתיים מאוחר יותר,  בשנת 1998. בימיה הראשונים, אופן שמירת המשחקים נעשתה על מחסנית מיוחדת אותה סיפקה החברה, ולא על זיכרון פנימי כמקובל כיום. באותה שנה, שוחררה הקונסולה Game Boy Color, לאחר מכן Game Boy micro ו-Game Boy Advance שלימים אחר כך הוחלפה בסדרת הקונסולות Nintendo DS המתקדמת יותר.

ללא ספק, קונסולת ה-Game Boy היוותה שעות של הנאה לילדים וגם למבוגרים שביננו וסללה את הדרך לחברות אחרות לייצר קונסולות משלהן. באיזו קונסולת משחקים נהגתם אתם לשחק? שתפו אותנו.

צילום: Berk Hakim cc flickr

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.