האם סמסונג (Samsung) וגוגל (Google) משנות את דרכן ויאפשרו להסיר אפליקציות מובנות מהמכשירים של היצרנית הדרום קוריאנית? לא ברור אם מדובר ביכולת שקיימת רק בגרסה הראשונית של מכשירי הדגל החדשים של סמסונג, ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge, ואם היא אכן תאופשר גם בגרסה שתגיע לחנויות, אבל בינתיים מתברר כי בשני המכשירים הללו אפשר להסיר ולמחוק אפליקציות שמגיעות מותקנות על המכשיר כברירת מחדל, של סמסונג ושל גוגל כאחת, מאותן אפליקציות שעד עתה לא היה ניתן להסיר, ובכך לפנות מקום אחסון יקר.

בנוסף, עדיין לא ברור אם מדובר בכל האפליקציות, במיוחד במקרה של האפליקציות המותקנות בידי גוגל בעצמה, לצמרות שאת חלקן כן, כך נראה, ניתן להסיר כדי להחזיר מקום אחסון: כך, למשל, אם אפליקציית S Voice מפריעה לכם ואתם מעוניינים להשתמש בשירות הקולי של גוגל בלבד, ניתן להסיר אותה לחלוטין. גם אפליקציות OneDrive, OneNote ו-Skype ניתנות למחיקה, ועוד כמה אפליקציות של גוגל.

ייתכן ומדובר בבאג בגרסאות של הטלפונים הנשלחות לבדיקת הכתבים בלבד, אך בהנחה ואלו הם המכשירים שיימכרו בחנויות ועל ידי המפעילים הסלולריים, מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור סמסונג, שידועה בחיבתה לחבילות של אפליקציות מובנות שמוצעות לכל משתמש בין אם ביקש או לא.

עדכון: לפי בדיקה בפועל שבוצעה על ידי אתר יווני, לא יהיה ניתן להסיר את האפליקציות לגמרי כפי שדווח תחילה, אלא רק להסתירם. כלומר אלו עדיין יתפסו מקום במכשיר אבל לא יפעלו ברקע ולא יופיעו בתפריט, עד אשר המכשיר יאופס מחדש.

 • Shay Shd Dave

  חבל חשבתי שסמסונג יקבלו שכל במכשיר הזה ויש איתו הרבה בעיות אבל לקחתי את זה בערבון מוגבל בהיסטוריה של סמסונג חבל

 • meir cohen

  חייבים להדגיש כאן נקודה חשובה מאוד: ניתן להסיר את האפליקציות אך לא למחו אותן לחלוטין מתוכנת המכשיר!!!! שימו לב היטב לכתבות מקצועיות ואמינות כדוגמת GSMARENA המדברת במפורש על נושא הסרת האפליקציות אשר אכן ניתנות להסרה בלבד ולא למחיקה טוטאלית מהמכשיר עצמו. כך שלאלה שהעניין קריטי עבורם לשים לב היטב לכל הפרטים.
  יש לשים לב היטב להבדל בין הסרה לבין מחיקה.
  הסרה: הורדת האפליקציה מהמסך ועצירת פעולתה.
  מחיקה:סילוק מוחלט של האפליציה מהמכשיר.
  בכל אופן, אני סבור שמכשיר המתיימר להיות מהיר וחזק אינו אמור להיות "מוטרד" מעוד כמה אפליקציות כאלה או אחרות. אז בואו נוציא סמארטפון ללא אפליקציות כלל וכך המכשיר יהיה מהיר וזורם.
  הנוט 4 שלי זורם בחדווה עם כמות גדולה של אפליקציות ואין לו שום בעייה לספוג אפליקציות רבות נוספות.
  תודה לכולכם.

  • איתי מקמל

   וזה אכן כבר מעודכן בכתבה..

   • meir cohen

    אכן כך איתי. העדכון הזה משנה א כל התמונה למעשה. בשורה התחתונה: בשורה מרעישה אין כאן.

    • איתי מקמל

     לא, בגדול אני יכול לומר כי גם בלוליפופ על ה-S5 המצב זהה וניתן לבטל אפליקציות מערכת באופן פרטני

     • meir cohen

      תודה על המידע. האם לדעתך החלפת נוט 4 ב-s6 edge נחשב לשידרוג או שמא זהו מהלך שגוי? אשמח לשמוע את דעתך.

      • איתי מקמל

       שגוי זה בעיני המתבונן 😉 אבל אם מדברים על ההבדלים או על הסיבה להחלפה – זה לדעתי בעיקר בשל ההבדל במסך (גודל ורזולוציה). בסופו של דבר ברמת הביצועים או הבדלי פיצ'רים זה זניח לדעתי.

       • meir cohen

        אני נוטה להסכים עם דעתך, מה גם שאני מתפתה מאוד לרכוש את ה 6 אדג' אבל הגיוני יותר בעיניי להמתין לנוט 5 שעתיד להיות מדהים(ע"פ מקורות זרים (: ).

 • shalom

  לפי העדכון… זה כבר קיים באנרואיד הנקי – disable

 • Dodge

  סקייפ, OneDrive, ו-OneNote הן לא של גוגל, מלבד העובדה שהן לא מותקנות כברירת מחדל בשום מכשיר אנדרואיד.

  • דביר לוי

   האפליקציות הנ״ל באות כברירת מחדל בs6 וב-s6 edge

   • Dodge

    הן עדיין לא של גוגל. והעדכון על הטמעת האפליקציות הגיע שעות אחרי התגובה שלי.