התמונה המפוצת, לא לנסות!
ההוראות המפוצות ברשת, לא לנסות בבית

האינטרנט הוא מקור מידע בלתי נדלה, בעזרת חיפוש פשוט ניתן למצוא מדריכים במגוון נושאים. אך מדריך שהופץ ברשת המבטיח שיטה המאפשרת תמיכה במשחקי הדור הקודם על-גבי קונסולת Xbox One משבית אותה לחלוטין.

קונסולות הדור הבא של סוני ומיקרוסופט לא כוללות תאימות לאחור ובעוד בסוני הבטיחו כי בעתיד תהיה גישה לספריית המשחקים באמצעות הזרמה שלהם מהענן, לקונסולת ה-Xbox One של מיקרוסופט אין תמיכה לאחור כלל. נראה כי גולשים מסויימים מנצלים את חוסר היכולת הזו על-מנת להפיל בפח משתמשים אחרים בתעלול אינטרנט נבזי – אשר כולל מדריך אשר מופץ ברשתות החברתיות ובפורמים המסביר כיצד "לאפשר" את היכולת הנסתרת.

התעלול עושה שימוש בעובדה שכל קונסולת Xbox One יכולה לשמש גם כערכת פיתוח (DevKit) ודרך הפעלת מצב המפתחים והקשת Sanbox Id פיקטיבי אשר מכניס את הקונסולה ללולאה אינסופית של אתחולים וכך לא מאפשר שימוש בקונסולה.

נראה כי מספר לא מבוטל של בעלי קונסולת אקסבוקס נפלו שולל שכן לארי הארב (Larry Harb ממיקרוסופט אף פרסם בחשבון הטוויטר שלו אזהרה "שיהיה ברור, אין דרך להפעיל תאימות לאחור בקונסולת ה-Xbox One. ביצוע הצעדים הללו עלולים להפוך את הקונסולה לבלתי שמישה לחלוטין".

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • מיקרוסופט חייבת לעזור למשתמשים שלה.
  הם נפלו קורבן למתיחה אבל אם החברה לא תעזור להם היא תאבד הרבה מאד מאמון הציבור בה.

  שיימצאו דרך לבצע איפוס של המכשיר.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לפחות רק אנשים מטומטמים (בלי להעליב) נפלו קורבן.

 • אנונימי

  מצד אחד יש במה שאתה אומר משהו נכון . . . אבל מצד שני זה לא לגמרי אשמת המשתמשים כי הם הרי לא ידעו שזה מה שקורה.

 • דן

  הם יתנו מענה לקונסולות שהושבתו?
  אני במקומם לא הייתי נותן, זאת בעיה של המשתמשים שהפעילו את מצב המפתחים

  • נתי

   נמצאת מתאים לעבודה באפל…

   • דן

    זה כמו שחברה כמו סמסונג תתחיל לתקן מכשירים שאנשים הרסו שהם עשו drop test או שהם מספיק מפגרים והרסו את המכשיר כשהתחלנו רום, הם לא אשמים בזה בשום צורה, חוץ מזה לולאה בתוך לולאה זה שיטה ידועה בשביל להרוס מכשירים ולכן קל לראות אותה ולדעת לא להשתמש בה.
    אנשים יודעים שמייקרוסופט לא נתנה אפשרות תמיכה אחורה וזה אמור ליהיות מובן מאליו שנגן blu Ray לא יכול להריץ HD DVD.

    • לא מסכים.
     מדובר פה בבעיה יחסית קטנה, שיכולה להיפטר על-ידי התקנה מחדש של מערכת ההפעלה.
     זה לא דומה בכלל ל-Drop Test שגורם להרס פיזי ובלתי הפיך לגוף המכשיר, רכיבים וכו'…

     בכל אופן אני לא מבין איך מיקרוסופט לא כללה מעיין מצב Safe Mode, כמו זה שקיים אממם… בחלונות או אפילו בקונסולת ה-PS3 במיוחד למקרים של כשל בתוכנה.

     באופן תמוה מיקרוסופט הסירה את האפשרות לעדכן את מערכת ההפעלה דרך ה-USB: http://goo.gl/x61XHE כך שמעניין איך הדבר יתפתח.