התמונה המפוצת, לא לנסות!
ההוראות המפוצות ברשת, לא לנסות בבית

האינטרנט הוא מקור מידע בלתי נדלה, בעזרת חיפוש פשוט ניתן למצוא מדריכים במגוון נושאים. אך מדריך שהופץ ברשת המבטיח שיטה המאפשרת תמיכה במשחקי הדור הקודם על-גבי קונסולת Xbox One משבית אותה לחלוטין.

קונסולות הדור הבא של סוני ומיקרוסופט לא כוללות תאימות לאחור ובעוד בסוני הבטיחו כי בעתיד תהיה גישה לספריית המשחקים באמצעות הזרמה שלהם מהענן, לקונסולת ה-Xbox One של מיקרוסופט אין תמיכה לאחור כלל. נראה כי גולשים מסויימים מנצלים את חוסר היכולת הזו על-מנת להפיל בפח משתמשים אחרים בתעלול אינטרנט נבזי – אשר כולל מדריך אשר מופץ ברשתות החברתיות ובפורמים המסביר כיצד "לאפשר" את היכולת הנסתרת.

התעלול עושה שימוש בעובדה שכל קונסולת Xbox One יכולה לשמש גם כערכת פיתוח (DevKit) ודרך הפעלת מצב המפתחים והקשת Sanbox Id פיקטיבי אשר מכניס את הקונסולה ללולאה אינסופית של אתחולים וכך לא מאפשר שימוש בקונסולה.

נראה כי מספר לא מבוטל של בעלי קונסולת אקסבוקס נפלו שולל שכן לארי הארב (Larry Harb ממיקרוסופט אף פרסם בחשבון הטוויטר שלו אזהרה "שיהיה ברור, אין דרך להפעיל תאימות לאחור בקונסולת ה-Xbox One. ביצוע הצעדים הללו עלולים להפוך את הקונסולה לבלתי שמישה לחלוטין".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.