כולנו מכירים את הסיטואציה: יוצאים לחגוג עד כלות באיזה פאב או מועדון וכמובן, לא שוכחים גם למנות נהג תורן שיחזיר את כולם הביתה בבטחה. הבעיה היא שלפעמים גם הוא שותה קצת, ויותר מדי

אפליקציה חדשה שנוצרה במדינת מרילנד, ארצות הברית, אמורה לספק פתרון לבעיות הללו.  ככל כנראה נמאס לממשל המקומי שמפלס התאונות עקב שתיית אלכוהול עולה, והוא החליט לעשות מעשה. מספר מפתחים עצמאיים פיתחו אפליקציה חדשנית במימון פדרלי באותה מדינה, תתריע האם רמת האלכוהול בדמם של המשתמשים גבוהה מדי. על מנת לעשות זאת, יצטרכו המשתמשים להזין באפליקציה את כמות המשקה והסוג אותו שתו בתוספת משקל הגוף, והיא, מצידה, תספק מידע לגבי ההשפעה של האלכוהול על הגוף. בנוסף, היא גם תדע להזמין מונית, במקרה  שהחבר התורן גם כן ישתה קת יותר מדי.

מעבר לחישובים ולנוסחאות  אותם מבצעת האפליקציה, היא גם תאפשר לבחור במשחקים הדורשים קואורדינציה, זיכרון וזריזות מחשבה – שכידוע נפגעים בעת שתייה מרובה. כך, לדוגמה, יוכל המשתמש לשחק בסימולטור המדמה הולכי רגל וינסה שלא לדרוס אותם עם רכב המשחק בעזרת הטיית המכשיר מצד לצד, או לנסות לזכור במספר פריטים אותם האפליקציה תציג בפניו.

אם וכאשר האפליקציה חשה שהמשתמש אינו כשיר לנהיגה, בנוסף להתראה, היא גם תזמין בעבורו מונית קרובה. על המסך יוצג מספרו של נהג המונית הפנוי באזור. בצורה זו, כך מקווים המארגנים, לצמצם בשיעור ניכר את שיעור תאונות הדרכים.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
  • רועי

    כתבה נחמדה אבל איך קוראים לאפליקציה ואיך ניתן להוריד אותה?

  • גיא

    רעיון נחמד, אבל מחייב שני דברים שלא בטוח שיש – מודעות לכך שאולי אתה שיקול ונכונות לקבל את ה"החלטה" של האפליקציה. אם דבר כזה היה בארץ אז יכול מאוד להיות שאנשים פשוט יפסלו את מה שהאפליקציה אומרת ויגידו "עזבו, אני מרגיש סבבה לגמרי".

    הבעיה עם נהגים שיכורים היא לא שהם לא יודעים להזמין מונית, אלא שהם חושבים שהם לא צריכים.