איזה טלפון יש ברשותכם? של איזו חברה? סמסונג (Samsung), אפל (Apple) או LG? או אולי בעצם משהו סיני כזה? אני לא אתפלא אם התשובה שלכם היא משהו סיני כזה. אם עד לפני שנתיים להיות בעלים של טלפון המיוצר בסין היה משהו בגדר אטרקציה, כיום גם בשוק הישראלי זה לא ממש מפתיע, ולכל אורך השוק, כמעט בכל רמות המחירים.

למעשה, אם בודקים ברבעונים האחרונים את רשימת יצרניות הטלפונים המובילות בעולם, מוצאים שם לצד השמות המוזכרים לעיל לא פחות מ-5 חברות סיניות, ועוד אחת הודית (Micromax). אז נכון שהם מוכרות בעיקר לשוק הסיני הענק שעדיין לא ממש מיצה את פוטנציאל הרכישה שלו, אבל רובן כבר מוכרות היטב בכל העולם. ולמה? כי מחברות שמעתיקות הן הפכו לחברות שיודעות לייצר מוצרים מובילים במחירים שידם של רוב האנשים יכולה להשיג.

האם זה אומר שבקרוב נראה מהפך בו חברה סינית כלשהי תמצא את עצמה בראש הרשימה? הדרך לשם עוד ארוכה מאוד. סמסונג ואפל עוד מובילות בגדול לפני כולן, גם אם בודקים את השוק רק בהיבט של טלפונים חכמים, זה עוד ממש רחוק. אפילו לאחר שלנובו (Lenovo) תתאחד עם מוטורולה (Motorola) היא תגיע בערך לתשעה אחוזים מהשוק ולא יותר. אם היא תצליח למנף את עצמה מהנקודה הזו כדי להפוך להתמודד באמת על אחד משני המקומות הראשונים, זה יפתיע אפילו את החברה עצמה, אבל יכול להיות מאוד שהם יצליחו להוריד עוד כמה אחוזים מסמסונג ואולי אפילו מאפל.

אם אתם חושבים עכשיו על טלפון חדש, מאיזו מדינה הוא יגיע? את התשובות שלכם אנחנו כמובן נשמח מאוד לקרוא.

 

הטור השבועי פורסם במקור בניוזלטר השבועי של TGspot. עוד לא נרשמתם? לחצו כאן כדי להצטרף.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • עמית

  אני עם אייפון והולך לשדרג ל Note 4 לא מתעסק עם סינים אבל אם הייתי בוחר מהסינים זה היה או הoneplus המוכר או המיוזי החדש (אני לא בטוח שככה קוראים לו)

 • amit

  עם כל הפיתוי למכשירים סינים, רובם מוזנחים מבחינת עדכונים אפילו יותר מאשר הפאלפונים של סמסונג, והאמת שגם הם כבר מרשים לעצמם יותר מדי והמחירים גם שם עלו ל500 דולר (אולי קצת פחות ) וגם לפחות כרגע התמיכה בארץ על הפרצוף בנושא, אני לא אתפלא אם זה המצב בכל העולם . כרגע הפאלפון הבאה שלי יהיה הנקסוס הבא (במידה ויצא). אני עם נקסוס 5 ולא מוצא טעם להחליף ל6 – למרות שלדעתי הוא שווה כל שקל

  • James Crow

   על מה אתה מדבר? יש סיני ויש סיני, רוב הגדולות מעדכנים די מהר.
   אופו (גם הפלוס),שיומי ומייזו שלא נדבר על העדכונים העצמאים של החברות כמו שיומי שמעדכנת על בסיס שבועי.

 • Avi Ashkenazi

  יש לי NOTE4 – הכי מוצלח שהיה לי.

 • גיל

  שני טלפונים טפשים של סמסונג
  THL סיני – בזבוז של כסף
  Nexus 4
  Lumia

 • נדיר

  מעבר מאייפון כנראה לhtc Sony lg תלוי מה יצא.. מסמסונג כנראה אתרחק

 • אנונימי

  הבעיה הגדולה ביותר היא שאין כיסויים ומגיני מסך מתאימים.

 • שי

  הבעיה בארץ היא שהמעבדות לא בהכרח יודעות לתקן כל מכשיר, אלא בעיקר את המכשירים הפופולריים ביותר.