'זה קרה לפני האייפון", "זה קרה לפני וואטסאפ", "זה קרה לפני השעונים החכמים". וודאי לא פספסתם את הטיזרים שהופיעו באתר במהלך בשבוע האחרון, וזה לא קורה במקרה – אתר TGspot חוגג עשור!

לכבוד המאורע המשמח, נערוך אירוע גולשים לגביו נחשוף פרטים בהמשך. בינתיים, כמי שהקים את האתר וחי אותו יום יום, ארצה לסכם בקצרה את העשור עשר השנים הראשונות של TGspot, עשר שנים של עשייה, עשר שנים של כתיבה יום יומית על טכנולוגיה כמעט בלי הפסקה.

קשה לי לתאר כיצד זה שינה את החיים שלי באופן אישי ואני בטוח שבמידה לא מועטה גם את של שאר הצוות. קשה לתמצת את כל מה שעברנו כדי להגיע ליום הזה ממש. אבל אני אנסה, אפילו אם רק מדובר בטעימה קטנה של מה שהתרחש ומתרחש מאחורי הקלעים, וזאת כדי שתבינו איך TGspot הפך מבלוג קטן למגזין טכנולוגיה מבין המובילים בישראל.

כך הכל התחיל

ביוני 2007 החלטתי שאני רוצה להקים אתר קטן שיתמקד בטכנולוגיה. למה? כי האהבה לתחום ולאינטרנט כבשו אותי. כמי שבניית אתרים והתעסקות טכנית במחשבים לא היוו עבורו מחסום, דחפתי את חבריי הקרובים לסייע ולכתוב 'בשביל הכיף'. חלקם נשארו עד היום וחלק עזבו במרוצת השנים.

אחד העיצובים הראשונים של TGspot מ-2010

בימים הראשונים, טרום עידן המכשירים החכמים, האתר עסק בתחום של מחשבים אולטרה ניידים (Ultra Mobile PC) ומחשבי כף יד. שמו של האתר היה בכלל MyMobilePC. באותה עת 'הכתבות' הסתכמו ב-20 מילה עם מרווחים אינסופיים, התמונות היו באיכות נמוכה וקשה היה להפיץ את עצמך כי 'רשתות חברתיות' זה היה מונח שעוד חיכה מעבר לפינה.

קשה לומר שהיו כניסות רבות, תגובות גולשים או עניין בתחום. בכלל, האינטרנט לא היה זמין בכל פינה כפי שהוא כיום. אבל המאמץ האישי היום יומי הביא לכך שהצטרפו אלינו כתבים רבים ומוכשרים שאת כולם איחדה האהבה לתחום הטכנולוגי.

בשנים הראשונות היו מעט מאוד בלוגים בכלל, ובלוגים בתחום הטכנולוגיה בפרט. אני זוכר את אתר 'גאדג'טים' שנסגר באותה התקופה וממנו שאבתי השראה רבה. ראיתי הרבה אתרים שקמים ונופלים. עד כמה שניסיתי לגייס ולאחד את בעלי האתרים בתחום, זה היה קשה עד כמעט בלתי אפשרי בשל דעות שונות.

אבל הדבקות במטרה, העלאת הכתבות היומית והצמיחה של הצוות הביאה לכך שיחד עם הטכנולוגיה והאינטרנט בישראל גם האתר גדל, וכיום TGspot הוא בין האתרים הטכנולוגיים המוכרים והפופולריים בארץ.

כתיבה עצמאית

מאחורי המילים 'מקור חדשותי עצמאי בלתי תלוי' נמצא עולם ומלואו. את המקורות אנחנו צריכים להשיג בעצמנו, צריכים להגיע למידע חדשותי חשוב ומעניין ולהסתייע בקהילה ובעוסקים בתחום. התכנים שלנו לא מוטים לטובת חברה כזו או אחרת, ובאם יש תוכן שיווקי אנחנו מציינים זאת בכתבה.

התכנים ב-TGspot מגוונים כיום. האתר אינו נעול על תחום טכנולוגי מסוים, ויש ניסיון להרחיב אופקים ככל שהטכנולוגיה משתנה. אם בעבר, לדוגמה, היינו כותבים על כך שלמוצר יש קישוריות Bluetooth, הרי כשכיום זה דבר מובן מאליו ולכן צריך לעשות התאמות של התוכן כל הזמן. לדוגמה, מצלמות דיגיטליות, מחשבי כף יד, נגני מוזיקה ועוד הם רק חלק מהדברים שכבר הפסקנו לכתוב עליהם.

הלוגו שהשתנה לאורך השנים

אין מאחורינו גוף גדול בעל ממון, משרדים או מערכת שיווקית משומנת. הכל אנחנו עושים בעצמנו, בין אם זו תחזוקת השרת, העיצוב, הגרפיקה, הפרסום ואפילו האפליקציות למובייל (אנו יודעים שהן דורשות עדכון…). עלויות התפעול אינן קטנות, ואנו מצליחים לכסות אותן באמצעות פרסומות ומשתדלים שאלה תהיינה עד כמה שפחות מטרידות.

לצד כמה כתבים וותיקים ומנוסים, רוב הכתבים שלנו, שמגיעים מכל רחבי הארץ, לומדים את מקצוע העיתונות והכתיבה אצלנו כאן. 'עברית שפה קשה' הוא ביטוי שאנו נתקלים בו יום יום ואני מודה שגם אני, אחרי עשור של כתיבה, נוטה לעשות טעויות לא מעטות, אבל אנחנו מתקנים אותן וממשיכים להשתפר.

אני רוצה להודות לכתבים ולצוות ולכל אלו שליוו אותי לאורך עשר השנים של TGspot וסליחה מראש אם שכחתי מישהו: צבי קצבורג, ארן סלע, אלעד בלובשטיין, שי לוי, אור אהרון, אריק שיינר, יאיר מור, אביחי אליהו, אייל כהן, אופיר ארצי ושימי פולק.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • ‫עידו צוברי‬‎

  חזק וברוך!

 • LineageOS for exynos!

  האתר הראשון שלי😍

 • מיכאל ברנס

  איתי כל הכבוד, כבעלים של אתר טכנולוגי אני מודע לקשיים היום יומים תמשיך כך, ישר כח
  מיכאל ברנס

 • checkmate9

  כל הכבוד איתי!
  בהצלחה בהמשך מגולש ותיק שנהנה!
  שחר

 • eli

  אפשר להיות מוזמן לאירוע גולשים ? אני נכנס לאתר הזה כל יום

 • Tomernim‬‎

  מזל טוב!

 • Yossi Cohen

  נראה לי ההגדרה המתאימה היא פחות אתר טכנולוגיה ויותר (כמו שמו) אתר גאדג'טים וinformation age כי לא ראיתי אתכם כותבים הרבה על טכנולוגיה נטו (רובוטיקה בינה מלאכותית) פיתוחים חדשים וכו שלא נוגעים לעולם הסלולר והאינטרנט.

  הייתי שמח גם לכתבות על גאדג'טים חסרי תועלת(נטו מגניבים) כאלה כמו שהיו לפני עידן המחשבי כף יד משולבי אנטנה סלולרית של היום(אני היחיד שחושב שזה דבילי לקרוא להם עדיין טלפונים?).

 • איתי, וכל צוות אתר TGspot, המון מזל טוב! המשיכו לעשות את עבודתכם נאמנה.

 • Yair Nisim

  אתר מושלם! אין דברים כמוכם

 • 50smet

  חזק וברוך, כולכם ברוכים!

 • Or

  כל הכבוד תמשיכו להיות אתר טכנולוגי מהטובים שיש בארץ. כבר כמה שנים שאני קורא כתבות אצלכם וכך כל יום אני לומד משהו חדש על עולם הטכנולוגיה התחלתי ממצב שאני לא יודע כלום על טכנולוגיה (לא ידעתי מה הטוב שיש באנדרואיד, מה קובע שמצלמה תהיה טובה כמו מפתח צמצם,עיבוד תמונה וגודל חיישן ודברים נוספים שהיום נראים לי בסיסיים שכל אחד צריך לדעת) למצב שבו אני מבין ויודע מה טוב ומה חייב שיהיה במכשיר הטכנולוגי אותו אני קונה, ובנוסף לעזור לחבריי ובני משפחתי בקנייה חכמה . תודה👍

 • Siments Larion

  אני קורא שלכם כבר שנים, כל החלטה על פלאפון שקניתי וכמעט כל מה שאני יודע על טכנולוגיה הגיע מהאתר הזה, תמשיכו ככה!

 • נדב

  אין לי מה לומר אלא רק שאני אוהב אתכם!
  נ״ב אתה צודק האפליקציה צריכה עדכון… 😂

 • קוראים אותי

  תותחים!
  ללא ספק חלק נכבד מהידע שלי הגיע מהאתר הזה😃
  מקווה שהוא ימשיך עוד שנים רבות.

  נ.ב.
  זכיתי בשתי תחרויות שנעשו כאן באתר..

 • Anonimi

  יש לכם אתר מעניין
  תמשיכי לכתוב 3-4 כתבות לפחות ביום
  אני ממש נהנה להכנס כמה פעמים ביום בשביל לבדוק אם יש כתבה חדשה.

 • Avi Ashkenazi

  אני אתכם מההתחלה. תמשיכו ותצליחו. 🙂