בנתוני עבודה רגילים, המעבד החדש של Nvidia, ה-Tegra 4, עולה בביצועיו על כל המעבדים החדשים שמוצעים כיום בשוק, כולל ה-Snapdragon 800 של קוואלקום (Qualcom). כך טוענת חברת המחקר The Linely Group במחקר חדש שפרסמה.

לפי החברה, בחינת הנתונים הראשוניים של המעבד מבית Nvidia, שמבוסס על ארבע ליבות Cortex-A15 במהירות 1.9 ג'יגה-הרץ, בהשוואה למעבדי ה-ARM האחרים בשוק, מראה שהוא מעבד ה-ARM המהיר ביותר שיש כיום בשוק, כל עוד אילוצי כוח לא גורמים לו שלא למצות את הפוטנציאל שלו.

החברה טוענת שהיא בחנה מספר מבחני ביצועים שמשווים בין ה-Tegra 4 לליבת ה-Krait של קוואלקום, והתוצאות הן ברורות. עם זאת, היא מציינת שרק למעט מאוד מכשירים, אם בכלל, תהיה את היכולת התרמית להריץ את כל 4 הליבות של המעבד מבית Nvidia במהירות המרבית שלהם, ואפילו לא לזמן קצר.

Nvidia עצמה טוענת שלמרות העוצמה הרבה יותר של ליבות ה-Cortex-A15 ולמרות השילוב של שבב גרפי משופר, ה-Tegra 4 ישפר את חיי הסוללה לעומת ה-Tegra 3. מבחינת עוצמה, במהירות מרבית, המעבד החדש משיג יותר מפי שלוש ביצועים לעומת מעבד הדור הקודם, כמעט בכל מבחן אפשרי.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.