שוק אפליקציות הניווט הוא אחד התחומים החמים בעולם התוכנה. לאחר שנשלט במשך שנים על-ידי חברות שעסקו במיפוי, בשנים האחרונות התפרצו אליו לא מעט שחקניות חדשות, ביניהן גוגל, אפל ו-Waze הישראלית. הדבר הביא לידי כך שאפליקציות הניווט של חברות המיפוי הוחלפו באפליקציות חדשות ומלהיבות. חברה אחת שלא מרוצה מכך היא טלמפ הישראלית, שאת שמה אתם אמנם לא מכירים אך את אפליקציות הניווט שלה הציעו לכם במשך שנים כשירות בתשלום של כל ארבע ספקיות הסלולר בישראל – פלאפון, סלקום, אורנג' ומירס, ובספטמבר 2011 נרכשה ע"י אינטל במחיר של 120 מיליון דולר.

מתוך עמוד ה-Google Play של M8 Israel

היום השיקה החברה לראשונה את אפליקציית הניווט שלה בישראל כשירות עצמאי בשם M8. האפליקציה, הזמינה להורדה דרך חנויות האפליקציות Google Play לאנדרואיד ו-iTunes ל-iOS וצפויה לנחות בעתיד גם ב-Windows Phone וב-BlackBerry 10, מאפשרת לראשונה בארץ ניווט על גבי המפות של אתר מפה עם אינדיקציות על פקקים ומצלמות משטרתיות באמצעות חברת Decell.

למרות שממבט ראשוני נראה השירות כמו מתחרה ל-Waze, טלמפ מבטיחה שהאפליקציה שלה תהיה הרבה יותר מזה. כבר עכשיו היא כוללת נוסף ליכולות הניווט בנהיגה גם יכולות ניווט בהליכה, חיפוש עסקים בשיתוף פעולה עם בזק 144, חיפוש והזמנת מקומות במסעדות באמצעות שיתוף פעולה עם אתר Rest מקבוצת Zap, חיפוש מבצעים בחנויות קרובות דרך שיתוף פעולה עם ישראכארט ואפילו חיפוש חניות בחניונים פרטיים ותשלום עליהן באמצעות שיתוף פעולה עם שירות איזי-פארק פרייבט. בכך היא כבר מהווה תחרות ל-iGo, גוגל מאפס ואפליקציות מבוססות מיקום אחרות. בעתיד, מבטיח מנהל פעילות טלמפ בישראל אורי קושניר, יוכלו המשתמשים גם לנווט באמצעות האפליקציה בתחבורה הציבורית, לשלם על חניות בכחול-לבן דרך פנגו ולקבל עוד מגוון שירותים מבוססי מיקום דרך האפליקציה. הוא הוסיף כי החברה תמשיך גם במודל ההכנסות שלה משיווק האפליקציה דרך מפעילות הסלולר, במקביל להצעת האפליקציה החינמית ישירות למשתמשים עם אפשרות לרכוש לה תוספות בתשלום כגון הנחיות ניווט בקולות מצחיקים (כפי שכבר נעשה בעבר בישראל). גם שיתופי הפעולה של החברה יניבו לה הכנסות מעמלות על עסקאות שיתבצעו דרכה.

Mate GPS

להורדה בחנות ה-Google Play