אפליקציית ההודעות טלגרם (Telegram) קיבלה עדכון חדש המעניק לה יתרון על פני אלטרנטיבות אחרות בשוק ובראשם וואטסאפ: עד עכשיו הגבילה הפלטפורמה את הקבוצות ל-200 משתמשים בלבד, אך בעדכון החדש נוספה אפשרות להגדיל את מספר המשתמשים בקבוצות פי חמישה וכעת יוגדלו ל-1000 אנשים בכל קבוצה לכל היותר, מה שחברה מכנה SuperGroups.

בבלוג מוסבר כי חברים חדשים שיצטרפו לקבוצה יוכלו לגשת לכל ההיסטוריה ולקרוא את כל מה שנכתב גם לפני הצטרפותם. לעומת זאת, הודעות שנמחקו על ידי המשתמשים ייעלמו לכל חברי הקבוצה וכי המצטרפים לקבוצות הענק הללו יהיו מושתקות כברירת מחדל וזאת על מנת שלא להציף את המשתמש בהתראות רבות. בנוסף לכך, עדכון זה מאפשר מינוי של מספר מנהלי קבוצה, שאלו יוכלו לערוך ולשנות את שם ותמונה הקבוצה. כמו כן יוכלו המנהלים החדשים לצרף או להסיר חברי קבוצה.

העדכון זמין לשתי מערכות ההפעלה, אנדרואיד ו-iOS אך כל אחד זכה לתוספת ייחודית משלו. משתמשי iOS זוכים לאפשרות תגובה להודעה שקיבלו מכל חלון בטלפון באמצעות חלון ה-Notifications בזמן שמשתמשי אנדרואיד זוכים לכפתור ״שיתוף מהיר״ אשר יאפשר להם לשתף תוכן עם חברים במהירות באפליקציה.

על פי נתונים שהתפרסמו מוקדם יותר השנה, לטלגרם ישנם כ-62 מיליון משתמשים ואת הפופולריות שלה היא צברה לאחר תקלות חוזרות ונשנות בוואטסאפ ויכולות האבטחה המתקדמות שלה. בנוסף, האפליקציה מציעה סנכרון מלא בין מספר מכשירים, תמיכה בפלטפורמות שונות וצ'אט סודי שאינו נשמר בשרתים.

 

 • RuR

  מה זה שווה שיש את האפשרות הזאת, גם ככה אין אף אדם בארץ שמכיר 1,000 אנשים עם טלגרם.

  • Dan.R

   ובשביל זה תצטרך יותר מ1000 מספרי טלפון

 • RuR

  אפליקציה מצוינת, חבל שאין עם מי לתקשר איתה ולכן כל היתרונות שלה לא רלוונטיים והיא לא שווה כלום עבורי.

 • James Crow

  אני אישית לא משתמש בוואטצאפ כי אני לא מת על הממשק ובמיוחד על הקבוצות החופרות שחושבת שאפליקציית מסרים היא רשת חברתית אחת גדולה.

  בנוגע לפיצ'ר הזה, לא צריך קודם שיהיו 1000 משתמשים? חח.

  בכל מקרה אני משתמש ב:
  1. MiTalk (לפי דעתי האפ הכי טובה אבל…יש אותה רק למי שאמרתי להתקין)
  2. Hangout כנראה שזה פשוט הרגל למרות שגוגל איטית ויש פיצ'רים שאנחנו לא מקבלים כי אנו בארץ הקדושה ונטולת Google Voice.

 • Dodge

  אפליקציה אדירה אבל בגלל שכולם משתמשים בווטסאפ אין כמעט עם מי לתקשר איתה

 • Elkanahk

  אני כבר העדפתי לעזוב ממזמן את ווטסאפ ולעבור לטלגרם אבל בגלל שרוב נשי הקשר שלי הם משתמשי ווטאפ (מושפעים –_–) אז לא יוצא לי להשתמש בטלגרם

 • Max Savzook

  רעיון גרוע . מאוד גרוע . לא ניתן יהיה לתקשר בקבוצה .את כמוד ההודעות ימדדו בהר"ץ

  • שיהיה

   צריך לעשות אפשרות לראות את ההודעות בהילוך איטי.

 • נתנאל

  חבל שלא פופולארי בארץ (הסיבה היחידה שאני לא משתמש בה) ולא הרבה מודעים שהאפליקציה המדהימה הזו קיימת…