אי שם לקראת כניסת המילניום, היו רגעים בלתי נשכחים שלרובם לא שותפים ילדי דור ה-i. אם זה הרגע שצעקנו להורים לנתק את הטלפון הקווי כדי להתחבר לאינטרנט דרך המודם 56K, או כדי להעביר משחק לחבר היינו רצים ברחובות עם קופסת דיסקטים. למעשה, מערכת ההפעלה באמצעותה התחברנו לרשת הייתה לא אחרת מחלונות 95 – מערכת ההפעלה שביססה את מיקרוסופט לשליטתה כיום בשוק המחשבים האישיים. אולי לנו הדברים נראים ברורים מאליו, אך כיצד ילדים שנולדו לטכנולוגיה החדישה היו מגיבים היום למראה החלונות המפוקסלים של פעם?

"וואו, זה לא מתקופת הדינוזאורים"? למה לוקח לזה כל כך הרבה זמן לעלות? כאילו, בזמן הזה אני יכול ללכת להכין משהו לאכול, לאכול לחזור ואז היא תעלה"? "איך חיכיתם כל-כך הרבה זמן אז"? אלו הן רק חלק מהתגובות שהגיבו נערים וילדים בגילאי 12-19 במסגרת "ילדים מגיבים" – סרטוני היכרות עם תוכנות וגאדג'טים ישנים להם קיים ערוץ מיוחד ביוטיוב.

ההיכרות מתחילה למעשה מהשלב הראשוני, בו הילדים מתבקשים להדליק תחילה את המסך והמחשב. לאחר מכן, בשלב בו נתבקשו הילדים והנערים לחוות את דעתם על מערכת ההפעלה לאחר בהייה במסך , הגיבו הילדים: אני מזהה את אינטרנט אקספלורר, זה היה קיים אז? וואו". תגובות משעשעות במיוחד נרשמו אצל הילדים כאשר אלו נתבשרו שכדי להתחבר לרשת עליהם ל"חייג" כדי ליצור קשר בין המחשב למודם. "וואו, אין רשת אלחוטית? כאילו, זה הדבר הנורא ביותר שיכול לקרות לי".

אם כך פני הדברים, ואכן הטכנולוגיה תמשיך להתפתח בקצב שיא כפי שהיא מתפתחת כיום, מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו ילדים בעוד 20 שנה על האייפון והגלקסי של היום. תחשבו על זה.