אמש (רביעי) נערכה בטראסק בתל אביב תחרות ה-pitch-off של TechCrunch הראשונה בישראל בה זכתה חברת Arbe Robotics. באירוע הראשון אי פעם שנערך בישראל אליו הגיעו כ-1,000 משתתפים, זכתה במקום הראשון Arbe Robotics שתזכה להציג בכנס "TechCrunch Disrupt London היוקרתי שיתקיים בלונדון בחודש דצמבר הקרוב. במקום השני זכתה חברת 6over6 Vision בניהולו של ד"ר עופר לימון, ובמקום השלישי חביבת הקהל זכתה Fieldin בניהולו של בועז בכר.

Arbe Robotics החברה הזוכה בניהולו של קובי מרנקו מבקשת לעשות מהפכה בתעשיית המזל"טים באמצעות טכנולוגיה שפיתחה המבוססת על גלי רדיו שתאפשר לכלי טיס לא מאוישים להימנע מהתנגשויות ותאונות ולטוס לזמן ארוך יותר.

במקום השני זכתה חברת 6over6 Vision שפיתחה אפליקציה ייחודית לבדיקות ראייה באמצעות צורות גיאומטריות וחיישנים נוספים בסמארטפון, המאפשרים לבדוק את מידת קוצר/רוחק הראייה ואפילו את הצילינדר. מייסדי החברה שמתמחים בתחום הראייה מכרו בעבר סטארט אפים לחברות ענק כמו Bausch & Lomb.

במקום השלישי זכתה חביבת הקהל, Fieldin שפיתחה פלטפורמה לניהול מידע חקלאי מדויק יותר על יבולים שישרת גם את תעשיית החקלאות וגם את הצרכן שיקבל מידע מדויק יותר על התוצרת החקלאית אותה הוא קונה.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי דיברה בפני קהילת ההיי-טק שהגיעה לאירוע על הסיבה להקמת Pepper (הבנק הדיגיטלי) וסיפרה כי "Pepper הוא הבנק היחיד בישראל שהוא 100% מובייל ובין היחידים בעולם. פפר משלב מצד אחד את הביטחון של בנק לאומי, ואת הרעיונות של אנשי טכנולוגיה שאינם בנקאים מצד שני. החזון שלנו הוא להתחיל בישראל ובהמשך לקחת את פפר לעולם."

מייק בוצ'ר, העורך האחראי של טקראנץ' ראיין את הנשיא לשעבר שמעון פרס שאמר לסטארט-אפיסטים הרבים בקהל: "מציאות העתיד נמצאת בידיכם, המדע שאתם רוצים לפתח היום צריך לשאוף לפתור את הבעיות של המחר. תפתחו טכנולוגיה שתבנה חברה טובה ומוסרית יותר. זכרו תמיד שכדי להצליח בגדול עליכם לחלום בגדול."

האירוע של TechCrunch בשיתוף לאומיטק – זרוע ההייטק של בנק לאומי, נערך לראשונה בישראל ואליו הגישו מועמדות למעלה מ-150 סטארטאפים ישראליים והגיעו כ-1,000 אורחים. לכבוד האירוע הגיעו לישראל צוות של עורכים וכתבים מטקראנץ' העולמית: מייק בוצ'ר, עורך בכיר בטקרנץ'; אינגריד לונדן, כתבת ועורכת; ג'ורדן קרוק, כתבת בכירה מדסק ניו יורק; רומן דילה, כתב מדסק פריז; וקייטי רוף, כתבת בכירה מסן פרנסיסקו. באירוע השתתפו נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית לאומי-טק יפעת אורון, שותף-מייסד ומנהל כללי בקרן פיטנגו חמי פרס, אמנון שעשוע מנכ"ל מובילאיי, גדי תירוש שותף בכיר בקרן JVP ועוד מאות משתתפים מקהילת ההייטק בישראל – אנג'לים, קרנות הון סיכון ויזמים רבים.

אלו 10 החברות הישראליות אשר נבחרו לאחר מיון של TechCrunch, מבין כ-150 סטארט-אפים אשר הגישו את מועמדותם להשתתף בתחרות:

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.