בעוד בעולם לא חובבים את השימוש של טאבלט כמכשיר סלולרי, כלומר טאבלט הניתן להוציא דרכו שיחות קוליות, דווקא בשוק האסייתי תחום זה תופס תאוצה. כפי שפרסמנו לאחרונה, מחירי המכשירים החכמים אשר נמכרים מתחת ל-200 דולרים הפכו לקטגוריה פופולרית ברחבי מדינות אסיה, כשמדובר בעיקר על סין, יפן והודו, כששם ככל שהמכשיר זול יותר, כך טוב יותר. בנוסף, כדי לחסוך עוד יותר, מסתבר שבשווקים אלה הביקוש לטאבלטים המסוגלים גם לתקשר טלפונית עם העולם הולך וצובר תאוצה.

נתונים חדשים של IDC מספרים על כך ש-13.8 מיליון טאבלטים נשלחו ליעדים שהזכרנו קודם לכן ברבעון השני של 2014, כש-25% מתוכם הם טאבלטים בעלי אפשרות לשיחות קולית. מדובר בקפיצה מרשימה מאוד לתחום הטאבלטים מסוג זה שכן זוהי עלייה של כ-60% משנה לשנה. המדינות שהטרנד החדש חודר אצלם במהירות הן הודו ואינדונזיה, שנתח השוק של הטאבלטים הללו מגיע לכ-50% מכלל מכירות הטאבלטים במדינות אלה.

כמובן שכל הטאבלטים בעלי האפשרות לשיחות קולית מריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד בלבד, שכן אין אפשרות שכזו בטאבלטים מבוססי מערכת iOS של אפל המסוגלים לעשות זאת. האם מדובר בצעד מתבקש שיגיע גם אלינו? צריך לזכור כי השוק באסיה ברובו מורכב ממדינות מתפתחות אשר לקוחותיהם מעדיפים להקטין את הוצאות כשמדובר ברכישת מכשיר חכם, לכן באופן טבעי האזרחים יעדיפו את האופציה הזולה או המשולבת.