בעוד משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד זוכים להנות ממגוון מקלדות הניתנות להורדה מחנות ה- Play, נותרו משתמשי מערכת ה- iOS "תקועים" עם מקלדת ברירת המחדל, שכן אפל אוסרת בכל תוקף על התקנת יישומים שאינם עוברים את בדיקתה היסודית וחתימתה הסופית (ע"ע Jailbreak).

אולם, דיווח חדש מגלה כי חברת אפל עומדת בפני שינוי מגמה חיובי, וייתכן כי תותיר למפתחיה לנצל מעט יותר את מערכת ההפעלה הסגורה עלייה היא מקפידה. עפ"י הדיווח של evleaks, מקלדת ה-SwiftKey המפורסמת שזכתה למספר מרשים של כ-5 מיליון הורדות במערכת ההפעלה אנדרואיד, מפלסת את דרכה אל עבר מערכת ה-iOS, ומתכוונת להישאר שם. מופתעים? גם אנחנו.

מעט מאוד ידוע אודות המקלדת וכיצד היא תיושם למעשה, אולם, הדיווח מעיד כי ייתכן והמקלדת תגיע בתצורת אפליקציית פתקים ותזכורות תחת השם SwiftKey Note ותקרא למעשה תיגר על אפליקציות תזכורות, כגון Evernote ואחרות ותוכל לפעול רק משם.

לא בכדי זכתה מקלדת ה-SwiftKey למספר הורדות כה מרשים ולתואר "המקלדת הפופולרית ביותר, שכן ייחודה של המקלדת נאמד בחוכמתה, וביכולתה ללמוד את קצב וסגנון ההקלדה שלכם ותציע לכם מילים שימושיות, וכן תנסה "לנחש" (ולרוב תצליח), מהי המילה הבאה במשפט אותו אתם מקלידים.

אשתקד, במסגרת כנס ה-D11, הצהיר מנכל אפל טים קוק כי בקרוב חברתו תפתח מעט את מערכת ההפעלה שלה ותציע למפתחיה הזדמנויות ואפשרויות שונות וכי צפויים להיערך שינויים רבים. האם אנחנו עדים לשינוי מגמה חיובי בקרב אפל? ימים יגידו…

תמונת אילוסטרציה: Mashabel

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה יהיה רק בתוך אפליקצית פתקים. לא חדשה מרעישה במיוחד…

 • נתי

  אני משתמש בה בטאבלט 10' רק כי היא מספקת מקלדת מפוצלת נוחה.
  זאת הדרך היחידה להקליד בטאבלט 10' בלי להשתגע

 • אנדרואיד מס' 1

  איזה מצחיקים אתם אנדרואיד תמיד תהיה מערכת על קוד פתוח ואין מצב שאני יגיד דבר כזה לעבור למערכת של אפל אפילו לא בצחוק

 • imove

  אם זה נכון ואפל נפתחת קצת אז…. ואו אני עובר לiphone
  משפט שלעולם לא חשבתי שאני אומר.
  גם אנדרואיד מתחילה להיסגר אז… =)

  • אנדרואיד לא מתחילה להיסגר, אם התכוונתה למה שעושים על הרוט, זה רק כדי שאפליקציות רוט זדוניות לא יעשו משהו במכשיר, והם יכולות לעשות המון
   זה לא מגביל את כל האפליקציות, וגם יש דרך להתגבר על זה

   אפל נפתחת קצת, ממש טיפה, וגם אולי
   אנדרואיד פתוחה לגמרי,נסגרת טיפה, ממש טיפה, וגם אולי

 • פיזיקאי משועמם

  בקיצור אפל רוצים להפוך לאנדרואיד ולקבל את השוק של אנדרואיד
  חבל שכבר התרגלנו לכל הטוב באנדרואיד וכבר לא נעבור אליהם בחיים