בתחילת השבוע דיווחנו לכם על שמועות לפיהן מקלדת החיזוי האוטומטי המפורסמת, SwiftKey, עושה דרכה למערכת ההפעלה של אפל (Apple) – מערכת ה-iOS. היום (ה') מודיעים המפתחים בצורה רשמית: SwiftKey Note, מקלדת המשולבת באפליקציה לכתיבת פתקים, תזכורות והערות – הושקה לראשונה ב-AppStore וזמינה למכשירי iPhone, iPad ו-iPod touch.

אפל, ששמרה לאורך השנים על כללים נוקשים בכל הקשור לאישור אפליקציות עבור מערכת ההפעלה שלה, מאפשרת לראשונה למקלדת נוספת להיכנס למכשיר. אמנם נכון לעכשיו לא מחליפה מקלדת ה-SwiftKey את המקלדת המוכרת הראשית של המכשיר, אלא היא פועלת, כאמור, רק באפליקציה ייעודית המסתמכת על יישום הפתקים וההערות Evernote.

בעוד ש-Evernote יודעת להסתנכרן בין התקנים שונים, Swiftkey מוכרת ממכשירי האנדרואיד כאפליקציה המבוססת על בינה מלאכותית. לאור ניתוחים סטטיסטיים של הקלדות המשתמש ובאמצעות פרמטרים נוספים, מצליחה המקלדת הייחודית לנחש, בצורה מוצלחת ברוב המקרים, את המילה הבאה אותה המשתמש רוצה להקליד. בדומה ליכולות שהוצגו באנדרואיד, גם ה-SwiftKey Note תנסה לנחש את המילה הבאה, זאת גם בהסתמך על הסינכרון עם פתקים קודמים שיצרנו בהתקנים שונים המריצים את יישום ה-Evernote שלנו.

"עם SwiftKey Note, אנחנו כבר עובדים עם אפל ו-Evernote באופן הדוק בכדי להביא את כל כוחה של טכנולוגית 'קריאת המחשבות' של SwiftKey למשתמשי אייפון ואייפד בכל מקום," אמר ג'ו בריידווד, סמנכ"ל השיווק של SwiftKey. "בין אם זה בחדר ישיבות, באולם הרצאות או בחנות המכולת, עם SwiftKey Note ניתן לרשום הערות באופן הרבה יותר מהיר, לקבל חוויית הקלדה אנושית יותר מהמכשירים שלנו ולזכור יותר את הדברים שחשובים בחיים שלנו", הוסיף ג'ו.

האפליקציה זמינה למכשירי iPhone, iPad ו-iPod touch המריצים גרסת iOS 6 ומעלה. היא תומכת בשפות אנגלית (בריטניה וארה"ב), צרפתית, גרמנית, איטלקית וספרדית. בעברית עוד אין כרגע תמיכה.

להורדת האפליקציה לחצו כאן

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.