מכירות טאבלט ה-Surface של מיקרוסופט (Microsoft) לא ממש עמדו בציפיות הראשוניות מהם.

לפי האתר הכלכלי Bloomberg, שמצטט כמה גורמים יודעי עניין שבחרו להישאר אנונימיים, בהסתכמו המכירות של הטאבלטים מבית ענקית התוכנה בכ-1.5 מליון יחידות, כחצי מליון פחות ממה שהוגדר כציפיות הנמוכות ביותר מהמכשירים הראשונים ששלחה מיקרוסופט באופן הישיר ביותר לתחום המחשוב האישי. מבין הטאבלטים שנמכרו, הרוב הם באופן טבעי מכשירי RT וזאת לאור הזמן הקצר יחסית בו נמצאים מכשירי Pro בשוק: קצת יותר ממיליון יחידות Surface RT נמכרו וזאת לעומת כ-400,000 לערך של טאבלטי Surface Pro. כזכור מכשירי ה-RT הושקו ב-20 באוקטובר, ומכשירי ה-Pro שוגרו לשוק בחודש שעבר.

הציפיות של מיקרוסופט? די אם נספר שהם הזמינו מהיצרניות שלהם לא פחות מ-3 מליון יחידות של טאבלטים המבוססים על Windows RT, מערכת ההפעלה החדשה של החברה.

האם מצב המכירות של הטאבלטים מבית מיקרוסופט ישתפר? נתוני החדירה של חלונות 8, טענות על כך שחנות היישומים לא מציעה מספיק יישומים, ועדכון הציפיות מטה של אנליסטים, לא ממש מבשרים טובות עבור ה-Surface, לפחות לא בתקופה הקרובה.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.