למרות המכירות המאכזבות לטאבלט הדגל של מיקרוסופט, ה-Surface RT, אין זה אומר כי החברה מרדמונד תנטוש את הפרויקט שהשקיע בו לא מעט. בעוד שבמיקרוסופט שומרים על עמימות בנוגע לדור ההמשך, יש מי שדווקא לא חוסך במילים וזהו מנכ”ל Nvidia, ג'ן-סון הואנג, אשר התראיין ל-Cnet ואמר כי הם “עובדים עליו מאוד קשה”

הואנג שיתף עם האתר מספר פרטים נוספים, ואמר כי ייתכן ויישום ה-Outlook הכל כך חשוב לעולם העסקי יגיע כחלק מה-Surfce RT 2, שכן כידוע, מיקרוסופט אמנם כללה את ערכת ה-Office בטאבלט הראשון אולם יישום ה-Outlook נעדר משם ולדעתו זה יכול בהחלט לסייע למכירות.

אבל הדבר שאולי היה חשוב לו בעיקר לחשוף, היא העובדה כי מיקרוסופט ממשיכה לעבוד עם Nvidia צמוד בפיתוח הטאבלט והדור הבא יהיה מבוסס על מעבד ה-Tegra 4 SoC. אותו מעבד שהחברה השקיעה בו רבות, אך רק מספר יצרניות מכשירים בודדות בחרו להשתמש בו.

שמועות אחרות טענו כי מיקרוסופט מתכננת מספר גדלים לטאבלט, בעיקר אחד קטן יותר בגודל 7 או 8 אינצ’, והערכות כי השבב של Nvidia ירוץ על הטאבלט הגדול, בעוד שהטאבלט הקטן ירוץ על שבב של Qualcomm וכי הערכות הן שמיקרוסופט תשיק את הטאבלטים בחודש אוקטובר השנה.

בינתיים, חברות נוספות אומרות בפומבי כי הן לא ימשיכו בפיתוח טאבלטים מבוססי Windows RT, והאחרונה היא Asus שאמרה ל-WSJ כי בשל מכירות נמוכות וחוסר תאימות לאחור של מערכת ה-RT, היא תפסיק לפתח טאבלטים חדשים מבוססי Windows RT ותתמקד בטאבלטים הרצים על מעבד אינטל בגרסת Windows 8 המלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.