תקן ה-USB 3.0 המציע מהירות גבוהה להעברת נתונים (עד פי 10 מתקן USB 2.0) הולך להשתדרג. ארגון התקינה USB-IF הודיע ב-CES 2013 כי מהירות תקן ה-SuperSpeed USB הנוכחי יוכפל בשנה הקרובה ויגיע עד 10 ג’יגה ביט לשנייה (10Gbp/s), מהירות הזהה לזו של תקן ה-Thunbderbolt של אינטל.

“מספר מוצרי USB 3.0 שאושר בשנה האחרונה הוא חסר תקדים”, אמר ג’ף רוונקרפט (Jeff Ravencraft), נשיא וסמנכ”ל תפעול של ארגון ה-USB-IF. “פיתוח מוגבר של מוצרים מוסמכים מראה כמה התעשייה תומכת בתקן ה-SuperSpeed USB ומאמת לנו את מבחני התאימות והצעדים הדרושים כדי להבטיח חווית מחשוב חלקה עבור הצרכנים.”

תקן ה-Thunderbolt של אינטל בינתיים לא הצליח להתרומם, ומלבד מחשבים של אפל וציוד היקפי מצומצם, אין חברות רבות שאימצו אותו. “ישנה הצלחה רבה לקן USB 3.0, עם כמעט 500 מיליון מוצרי SuperSpeed USB בשוק, ולמעלה מ-5.8 מיליארד מכשירים שישלחו מעכשיו ועד 2016”, אמר גרג פוטר (Greg Potter), אנליסט בקבוצת מחקר ומולטימדיה. “ממשק ה-USB הוא המוצלח ביותר בהיסטוריה של המחשב, ואימוצו על ידיד התעשייה ימשיך לחזק את מעמדו.”

פורסם לראשונה באתר THspot

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • מאיר

  יש הרבה תחנות בדרך שכל אחת "מורידה" מהמהירות , אבל בכל אופן כשמהירות ההחלה גבוהה תמיד יותר מהיר מאתמול ויותר איטי ממחר ……

 • רז

  10 ג׳יגה מהירות, ועדיין לא אצליח לחבר אותו בניסיון הראשון. =\

 • דנימזומני

  יענו אני לא מספיק להתעטש וההעברה מסתיימת … מפחיד

  • SpongeBob

   חחח לא בדיוק, עדיין יש לך את המגבלות של המכשיר הנותן והמכשיר המקבל, בדיוק כמו שיש אינטרנט 100M/s אך סרט של 700M לא באמת יורד ב-7 שניות…

   • דנימזומני

    מהירות מפחידה בכל זאת…

   • yuval

    זה בגלל שאתה לא יודע מה חברות האינטרנט מוכרות לך
    אם תשים לב, מדובר בחבילות שיחידת המידה שלהם היא ביט (BIT) ולא בייט (BYTE)
    כשאתה עושה חבילה של 10 מגה לשנייה, הכוונה היא ל10 מגה ביט.
    כל 8 ביט מרכיבים בייט אחד, ככה שבעצם אתה קונה חבילה של 10 מגה, אבל בפועל מהירות ההורדה המקסימלית שתקבל היא 1.25 מגה (בייט)

    • SpongeBob

     זאת הייתה אמורה להיות סתם דוגמה, בסה"כ מה שניסיתי להסביר זה שיש מגבלות אחרות שיאטו את מהירות ההעברה…

     • יוסי

      בזה זה לא כי פה לא מדובר על מהירות אינטרנט כמו שהוא הסביר באינטרנט מוכרים לך משהו אחר פה זה משהו אחר באמת המהירות 10Gbp/s וזה מה שתקבל .

      • SpongeBob

       שוב. זה יהיה מהיר אבל לא במהירות הנ"ל, אתה שוכח את מגבלות הקיימות בזיכרון עצמו גם להוציא וגם לקבל. זה לא רלווני מה המעביר יכול לעשות כל עוד הקלט והפלט מוגבלים. תדמיין שאתה מחבר לברז בשירותים שלך את הצינור הגדול של הכבאים… אותו דבר.

   • azus-shamen

    עדיין רובנו על כוננים מכניים, ולכן הם מוגבלים מהותית מבחינת מהירות כתיבה קריאה, אולם על כונני SSD אכן נראה שינוי עצום