תקן ה-USB 3.0 המציע מהירות גבוהה להעברת נתונים (עד פי 10 מתקן USB 2.0) הולך להשתדרג. ארגון התקינה USB-IF הודיע ב-CES 2013 כי מהירות תקן ה-SuperSpeed USB הנוכחי יוכפל בשנה הקרובה ויגיע עד 10 ג’יגה ביט לשנייה (10Gbp/s), מהירות הזהה לזו של תקן ה-Thunbderbolt של אינטל.

“מספר מוצרי USB 3.0 שאושר בשנה האחרונה הוא חסר תקדים”, אמר ג’ף רוונקרפט (Jeff Ravencraft), נשיא וסמנכ”ל תפעול של ארגון ה-USB-IF. “פיתוח מוגבר של מוצרים מוסמכים מראה כמה התעשייה תומכת בתקן ה-SuperSpeed USB ומאמת לנו את מבחני התאימות והצעדים הדרושים כדי להבטיח חווית מחשוב חלקה עבור הצרכנים.”

תקן ה-Thunderbolt של אינטל בינתיים לא הצליח להתרומם, ומלבד מחשבים של אפל וציוד היקפי מצומצם, אין חברות רבות שאימצו אותו. “ישנה הצלחה רבה לקן USB 3.0, עם כמעט 500 מיליון מוצרי SuperSpeed USB בשוק, ולמעלה מ-5.8 מיליארד מכשירים שישלחו מעכשיו ועד 2016”, אמר גרג פוטר (Greg Potter), אנליסט בקבוצת מחקר ומולטימדיה. “ממשק ה-USB הוא המוצלח ביותר בהיסטוריה של המחשב, ואימוצו על ידיד התעשייה ימשיך לחזק את מעמדו.”

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.