אפליקציה חדשה בפיתוח ישראלי, העונה לשם Stuffcard, מתיימרת לעשות סוף לבלגאן שאנו סובלים בדרך כלל בגלל עשרות אם לא מאות הפריטים והמוצרים שברשותנו. היא מנסה, ובסופו של דבר מתברר שגם מצליחה, לעזור לארגן ולרכז את כולם תחת קורת גג אחת.

Stuffcard מטרתה לעזור לנו בעיקר בכל מה שקשור לחפצים ופריטים היותר משמעותיים, כאלה שמחירם מגיע גם לאלפי שקלים. כמטע כולנו מכירים את הסיטואציה בה אנחנו שואלים את עצמנו שאלות כמו "מתי מסתיימת האחריות של המדפסת האלחוטית שקניתי"? "מה מספר הטלפון של שרות הלקוחות של המיקסר החשמלי שקניתי". מוכר, נכון?

ייעודה של Stuffcard היא לעזור לנו להפסיק את השאלות הללו, וזאת על ידי איסוף כל הפרטים הרלוונטיים במקום אחד עבר כל מה שסובב אותנו. למעשה, האפליקציה מחולקת למספר קטגוריות מרכזיות בהן שומרים את המידע שיש לנו. כך, לדוגמה, אפשר לשמור מידע על שנת ייצור, ארץ ייצור, שם נותן האחריות, מספר טלפון במקרה של תקלות וכדומה, ובמקום אחר את ערכו של המוצר בשקלים או בדולרים. אפשר גם לשמור צילומים של מסמכים הקשורים למוצר, תעודת אחריות או טופס זיכוי לדוגמה, וכן להוסיף תזכורות שונות כמו, לדוגמה: איסוף המוצר מהמעבדה לאחר תיקונו, תגיות אודות המוצר לשם שיוכו לקטגוריית מוצר וכמובן קטגוריה מיוחדת בה ניתן למקם את התשובה לשאלה כמה זמן נותר לאחריות על המוצר.

בנוסף, ניתן באפליקציה לסרוק את ברקוד המוצר, אם יש, באמצעות המצלמה האחורית, והיא כבר תשלים בעצמה את מרבית הפרטים הרלוונטיים כגון מספרו סידורי, פרטים מאפיינים, מספר הברקוד הטבוע ועוד.

הנה דוגמה לשימוש באפליקציה: נניח שזה עתה רכשנו טאבלט כמתנת יום הולדת לבת שמלאו לה 4 שנים. ניתן ליצור עבורו עמוד אישי באפליקציה בצירוף תמונתו וכל הפרטים הרלוונטים וההכרחיים אודותיו, כמו לאיזו מעבדה לפנות במקרה שהמוצר שבק חיים, חלילה, ממי רכשנו ותמורת כמה, להוסיף מספר טלפון של בעל העסק ושל השירות וגם כמה תמונות שלו עצמו. בדרך זו, נוכל לזרוק את כל הפתקיות והמסמכים השונים שכבר הספיקו בינתיים להעלות אבק ולרכז אותם תחת קורת גג אחת – מבלי לשבור את הראש ולשאול שאלות מיותרות. נוסף על כך, האפליקציה תומכת גם בסנכרון הפריטים לשרות ה-iCloud של אפל כך שתוכלו לסנכרן ולהעביר את הפרטים בין כל מכשירכם השונים בהם מותקנת האפליקציה.

לפי שעה, האפליקציה מיועדת אך ורק למכשירי iPhone המריצים את גרסתה האחרונה של מערכת ה-iOS (גרסה 7 ומעלה), והיא באנגלית בלבד, אך מפתחיה מוסרים כי בתקופה הקרובה ישחררו אפליקציה מקבילה גם למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

להורדת האפליקציה (חינם)

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.