נכתב אין ספור פעמיים על כך שלמשחקי-ווידאו (האלימים שבהם) יש השפעות שליליות, אך מחקר חדש מצא כי למשחקים מסויימים יש דווקא השפעה חיובית על הפעילות המוחית. הוול סטרייט ג'ורנל מדווח על ממצאי המחקר שבוצע באוניברסיטת קליפורניה שבסאן-פרנסיסקו, אשר חלק ממאמץ גדול יותר הנועד לקבוע האם משחקי-ווידאו יכולים לטפל  בהפרעות נוירולוגיות שונות, החל מהפרעת קשב וריכוז ועד לדיכאון. פרטי המחקר המלא צפויים להתפרסם במגזין 'נייצר' שיצא ביום חמישי הקרוב.

כחלק מהמחקר פותח במשך שנה "משחק" בשם 'ניורו-רייסר' (NeuroRacer) אשר תוכנן לשיפור יכולות של ריבוי משימות – במסגרתו על השחקן לשמור על מכונית במרכז המסלול תוך כדי לחיצה על כפתור בבקר השליטה כאשר מופיעה התראה על המסך. המשחק מתאים את עצמו לרמה של השחקן ואף נעשה קשה יותר. מבוגרים בני 60-85 שהשתתפו בניסוי ואף שיחקו במשחק במשך שעה ביום שלושה ימים בשבוע הראו יכולות טובות יותר משחקנים בני 20 שלא שיחקו במשחק מעולם. בנוסף לכך, ההשפעה החיוביות על המוח נשארת גם כאשר המבוגר מפסיק לשחק עד לתקופה של חצי שנה.

אן לנלסי (Ann Linsley), בת 65 אשר השתתפה בניסוי מדווחת כי לפני ששיחקה ב'ניורו-רייסר' היא מצאה כי קשה לה לבצע מטלות הדורשות ריכוז גבוהה. תחילה היא מצאה כי המשחק קשה ומסתכל, בסופו של דבר המשחק נעשה קל לדבריה ומטלות יומיומיות הפכו קלות לביצוע, "אני מרגישה כי המוח שלי פועל בצורה טובה יותר, אפילו אם מדובר רק בנהיגה במכונית כחלק ממשחק-ווידאו".

אדם גזיילי (Adam Gazzaley), מנהל מרכז הדימות ומדעי המוח באוניברסיטה, וכותב-שותף של המאמר אף הקים חברת סטאט-אפ בשם 'Akili Interactive Labs', בה הוא משמש יועץ, החברה תתמקד בתכנון של משחקים אשר יכולים לשפר יכולת קוגניטיבית.

אין זו הפעם הראשונה כי נמצא שמשחקי-ווידאו משפרים יכולת מוחית ועל-פי מחקר אחר שבוצע ב-2010 נמצא כי לשחקן מקצועי יכולות תגובה מהירות כמו של טייס קרב. ייתכן כי בעתיד רופא המשפחה עשוי לרשום לנו לשחק במשחקי-ווידאו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.